Technika « Audyt bezpieczeństwa informacji


Archiwum dla ‘Technika’

Napisano dnia: September 8th, 2011

Kreator stron internetowych

Prawdopodobnie każdy niegdyś miał do czynienia z terminem strona internetowa. By została utworzona potrzebny jest właściwy kreator stron internetowych. Jest to aplikacja stworzona po to, by w prędki i dość prosty sposób stworzyć pierwszą stronę internetową. Zainstalowanie kreatora pozwala stworzyć ją w parę minut nawet przez jednostki nie zapoznane z językiem html nowszym jego odpowiednikiem xhtml.

W większości przypadków ma on funkcję ukazywania zrealizowanych prac przy pomocy funkcji wyświg, a mianowicie umożliwiającej bezpośredni podgląd zrealizowanych zadań podczas tworzenia strony. Jest to najbardziej pomocne dla osób początkujących, które dopiero uczą się funkcji, które oferuje język html. Jednakże możliwości, jakie daje nawet początkującym internautom kreator stron www są dużo wyższe niż mogłoby się wydawać. W ostatnim czasie coraz więcej z nich oferuje opcję znacznie rozszerzoną niż miało to miejsce w przypadku tworzenia kreatorów przeszłości. Wiele z nich posiada obsługę css, a więc kaskadowych arkuszy stylów. Dzięki nim powstała strona internetowa będzie jeszcze mocniej przyjazna użytkownikom internetu, da możliwość także właściwe wglądu do całości jej elementów w różnorodnych przeglądarkach internetowych. Jak widać z powyższego tekstu kreator stron jest narzędziem pomocnym zarówno dla początkujących jak i fachowców.

Oczywiście tego rodzaju funkcje bardzo usprawniają wykonywanie stron internetowych dla nowicjuszy. Lecz także wielokrotnie się zdarza iż na bazie przygotowanych szablonów nawet fachowe firmy wykonują strony internetowe. Jest to o tyle korzystne rozwiązanie, że pozwala to na wykonanie strony internetowej zdecydowanie taniej jak w tradycyjny sposób od początku do końca całość programować od nowa. Jeśli już poszukujemy kreatora stron internetowych to należy się się zastanowić także nad wyszukaniem takiego, w którym zarządzać będziemy mogli z wykorzystaniem CMS. Jest to bardzo duże ułatwienie podczas wprowadzania tekstu.

Napisano dnia: August 27th, 2011

Jak wybrać system operacyjny?

Wybranie najlepszego systemu operacyjnego nie jest wcale takie proste, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim trzeba dokładnie określić swoje potrzeby, bowiem wiadomo że z innych systemów będą korzystały te osoby, które dobrze znają się na komputerach, a z innych takie, które po prostu chcą, aby wszystko zawsze dobrze działało. Dlatego też nikogo nie powinna dziwić ogromna popularność systemów operacyjnych z rodziny Windows. Każdy z nich jest niezwykle funkcjonalny, a jego obsługa jest dziecinnie prosta. Do tej pory najpopularniejszym systemem firmy Microsoft jest Windows XP, który jednak prawdopodobnie ustąpi w niedalekiej przyszłości miejsca temu, który oznaczony jest jako Windows 7. Wadą tych systemów jest niestety wysoka cena, która wynika z kilku różnych czynników.
Jeżeli jednak ktoś może sobie pozwolić na taki wydatek, to na pewno nie będzie żałować, że wybrał wspomniany system. Od czasu do czasu ktoś jednak chce skorzystać z darmowych alternatyw i taka możliwość również istnieje. Najbardziej znane są systemy z serii Linux, które jednak nie są polecane osobom rozpoczynającym dopiero swoją przygodę z komputerami. Ich konfigurowanie jest o wiele bardziej skomplikowane, dlatego też należy się dobrze zastanowić nad tym czy lepiej oszczędzić na systemie czy jednak zapłacić, ale za to uzyskać pewność, że wszystko będzie działać prawidłowo. Zawsze jednak można wypróbować system Linux, bo przecież jest on w pełni darmowy i nawet jeżeli komuś jednak nie będzie odpowiadać, to nie poniesie on w związku z tym żadnych strat.

Napisano dnia: August 15th, 2011

Wybór monitora do gier

Osoby, które lubią od czasu do czasu zagrać w gry komputerowe, muszą pamiętać przede wszystkim o wybraniu odpowiedniego monitora. W przeciwnym razie ich oczy będą się szybciej męczyły, a w dodatku nie będą miały gwarancji, że posiadany przez nich monitor będzie odpowiedni do bardziej zaawansowanych gier. Wszystko związane jest z czasem reakcji i innymi tego typu rzeczami, na które czasami klienci nie zwracają uwagi podczas kupowania nowego sprzętu, a jednak często odgrywają one kluczowe znaczenie. Jeżeli ktoś chce mieć pewność, że dokona dobrego zakupu, powinien zawczasu poszukać w sieci informacji o monitorach i dopiero wtedy zdecydować się na to czy któryś z nich zakupić czy też jednak lepiej będzie się wstrzymać i poszukać jakiejś innej oferty.
Nie ma co zbyt pochopnie wybierać monitora. Jeżeli trafi się na obeznanego sprzedawcę, zawsze można mu wytłumaczyć do czego jest nam potrzebny monitor i tym samym uzyskać od niego profesjonalną pomoc w wyborze urządzenia. Niestety, nie zawsze trafia się na takich ludzi, dlatego to właśnie klienci powinni pamiętać, aby o wszystkim dowiedzieć się samemu. Dzięki temu zwiększają swoje szanse na zadowolenie z zakupów, co przecież powinno być w tym wszystkim najważniejsze. Warto także zastanowić się dobrze nad zakupem w sytuacji, gdy będzie nam potrzebny monitor do oglądania filmów. Jak widać, kupienie najlepszego monitora do komputera, z którego byłoby się zadowolonym bez względu na wykonywane czynności, jest o wiele trudniejsze niż się to wydaje.

Napisano dnia: August 8th, 2011

Nowoczesne gry komputerowe

W kwestii gier komputerowych wiele się ostatnimi czasy zmieniło. Przede wszystkim to, że takie aplikacje już dawno przestały być kojarzone wyłącznie z młodzieżą. Obecnie nawet zdecydowana większość produkcji skierowanych jest do starszych i bardziej wymagających graczy, którzy oczekują od zakupionej przez siebie gry wielu godziny pasjonującej rozgrywki. Jeżeli jej nie dostaną, to będą rozczarowani i więcej nie zdecydują się na podobny zakup. Dlatego właśnie firmy wiele czasu poświęcają na to, by jak najbardziej dopracować swoje produkty.
Gry komputerowe są dzięki temu niezwykle wciągające, posiadają dopracowane fabuły oraz przepiękną grafikę. Często też istnieją różne ograniczenia wiekowe co może oznaczać na przykład to, że dana aplikacja skierowana jest jedynie do starszych graczy. Istnieje także specjalny system oznaczania gier komputerowych o nazwie PEGI, który pozwala sprawdzić przed zakupem czy w danej grze znaleźć można elementy związane z agresją lub innymi rzeczami, które z oczywistych powodów mogłyby być nieodpowiednie dla młodzieży. Dzięki takim rzeczom rodzice mają wgląd w to, czym zajmują się ich dzieci i nie muszą obawiać się, że ich pociechy będą spędzały czas przy nieodpowiednich dla nich rzeczach. Więcej informacji na temat wspomnianego PEGI znaleźć można w sieci, najlepiej jednak skorzystać z oficjalnej strony, gdyż zawiera ona najrzetelniejsze informacje. W wolnej chwili powinni zapoznać się z tym wszyscy rodzice, którzy kupują swoim dzieciom lub sobie gry komputerowe.

Napisano dnia: July 30th, 2011

Najlepsze głośniki do komputera

Głośniki zewnętrzne są niezbędnym zakupem, gdyż bez nich nie będzie można w pełni delektować się płynącymi z komputera piosenkami, odgłosami lub po prostu ścieżką z filmów. Warto o tym pamiętać i zamiast decydować się na jakieś półśrodki – takie jak chociażby byle jakie głośniki za kilkanaście złotych – zainwestować w porządny sprzęt. Na pewno będziemy zadowoleni z takiego wydatku nawet po upływie wielu lat, o czym przekonało się już wystarczająco dużo osób. Jeżeli chodzi o firmy produkujące sprzęt audio do komputerów, to ich wybór nie ma wbrew pozorom aż tak dużego znaczenia. Lepiej kierować się przedziałami cenowymi, gdyż znajdujące się w nich głośniki różnych firm będą najprawdopodobniej podobnej jakości. Klient na szczęście nie musi w dzisiejszych czasach kupować głośników w ciemno, bowiem zawsze może poprosić sprzedawcę o zaprezentowanie interesujących go modeli.
Dzięki temu można przekonać się, jak w praktyce działa głośnik, który planujemy zakupić. W wielu przypadkach okazywało się, że głośniki, które wydawały się być dobre i były wyprodukowane przez znane firmy, nie grały tak dobrze jak tańsze modele. Nie jest to jednak żadną regułą, dlatego tak ważne jest, aby za każdym razem wszystko zostało przez klienta sprawdzone. Gdyby jednak ktoś nie był w stanie poradzić sobie z tym, by samemu zakupić sprzęt audio, zawsze można poradzić się sprzedawcy lub chociaż poszukać informacji o głośnikach w sieci. Duża ilość stron o tej tematyce sprawia, że jest to niezwykle proste zadanie.

Firma Dell wprowadza coraz bardziej innowacyjne rozwiązanie, aby ułatwić pracę i użytkowanie sprzętu komputerowego czy Internetu. Przede wszystkim firma skupia się na dokładnym słuchaniu swoich klientów i użytkowników, tak by kompleksowo móc sprostać ich preferencjom i wymaganiom. Projektory multimedialne to bardzo niedoceniane urządzenie, jednak światowej marki firma Dell właśnie im postanowiła poświęcić sporo uwagi. Dla […]

strony www wordpress poznań | http://wzorcowanie.biochemik.pl/wzorcowanie-kalibracja-legalizacja/ | agencja interaktywna Kopiowanie bez zgody autora surowo zabronione - teksty chronione prawem.