May « 2017 « Audyt bezpieczeństwa informacji


Archiwum dla May, 2017

Napisano dnia: May 17th, 2017

Solidny sprzęt

Wybierając się do salonu ze sprzętem multimedialnym, kuszeni jesteśmy różnego rodzaju reklamami oraz promocjami. Niekiedy można przez to dokonać błędnego wyboru i zakupić sprzęt, który nie będzie odpowiadał naszym indywidualnym predyspozycjom. Kupując sprzęt elektroniczny, w pierwszym rzędzie powinniśmy zwracać uwagę na solidne marki. Jest to bowiem kluczowa kwestia, jeżeli chcemy uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, na jakie składają się niedostateczna jakoś kupionego sprzętu bądź problemy z usterkami lub nawet awariami. Urządzenia multimedialne solidnych firm są trwalsze i wykonane według określonych standardów, które kształtują się przez lata. Warto zaznaczyć także, że im lepsza firma, tym lepszy serwis, więc w przypadku awarii naszego sprzętu możemy być spokojni o rozwój wydarzeń. Urządzenia multimedialne bazują na jakości, to jest niepodważalny fakt, decydując się na zakup sprzętu mało znanej marki zaoszczędzimy część pieniędzy w momencie zakupu. W perspektywie długofalowej może się okazać, że popełniliśmy kardynalny błąd, kupując trochę tańszy sprzęt, który pożera ogromne fundusze przez swą awaryjność. Jakość to kluczowa kwestia w branży multimedialnej, przecież telewizora czy komputera nie kupuje się codziennie, więc warto zainwestować w te zakupy więcej pieniędzy, aby dłużej cieszyć się urządzeniami, które nie zawodzą i gwarantują najwyższy poziom.

Napisano dnia: May 14th, 2017

Smartfon – nowoczesny telefon

Obecnie rynek telefonów komórkowych został zdominowany przez smartfony. Urządzenia te łączą w sobie podstawowe funkcje popularnych komórek, takie jak dzwonienie czy pisanie wiadomości tekstowych z bardziej zaawansowanymi funkcjami, które częściej kojarzymy z notebookami, aniżeli z telefonem. Smartfon oferuje nam swobodę w korzystaniu z różnych aplikacji, dzieje się tak dzięki suwerennemu systemowi operacyjnemu, w jaki zaopatrzony jest dany smartfon. W zależności od zainstalowanego oprogramowania, smartfon pozwala na korzystanie na przykład z przeglądarek internetowych, co daje możliwość swobodnego surfowania po Internecie. Najnowsze modele potrafią także odczytywać dokumenty zapisane w najpopularniejszych formatach, tak jak odczytuje je chociażby przenośny komputer. Na tym nie koniec, porządny smartfon wyposażony jest także w aparat, a i nierzadko w kamerę. Urządzenia te mają także wbudowane odtwarzacze filmów i muzyki. Z pewnością nie pozwolą na nudę podczas długiej podróży lub w poczekalni u lekarza. Smartfony w Polsce już ugruntowały swoją pozycję. Analitycy szacują, że po podsumowaniu podziału rynku komórkowego w Polsce w 2012 roku udział smartfonów przekroczy granicę 40%. Smartfony to z pewnością kolejny przełom w ewolucji telefonów komórkowych, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie.

Napisano dnia: May 13th, 2017

Szara rzeczywistość

Multimedia nierozerwalnie związane są z terminem rzeczywistości multimedialnej. Rzeczywistość wirtualna jest sztucznym odpowiednikiem realnej rzeczywistości. Aby stworzyć rzeczywistość multimedialną odpowiednio wykwalifikowany pracownik musi stworzyć przy użyciu różnych technik multimedialnych różnego rodzaju przedmioty, wydarzenia oraz przestrzeń, w której ulokowane są stworzone uprzednio wydarzenia i przedmioty. Współczesne multimedia powszechnie wykorzystywane są do tworzenia rzeczywistości multimedialnej. Rzeczywistość multimedialna tworzona jest zazwyczaj za pomocą takich rodzajów multimediów jak dźwięk oraz obraz. Rozwój multimediów zmierza jednak w kierunku tworzenia rzeczywistości wirtualnej, która oprócz dzięki o obrazu będzie operować także dotykiem oraz zapachem. Jest to jednak dużo bardziej zaawansowana technologia, która przypuszczalnie wymaga jeszcze bardzo długich lat pracy. Do tej pory przeprowadzano próby związane z tworzeniem rzeczywistości wirtualnej związanej z odczuwaniem dotyku. Próby te wypadły całkiem nieźle, jednak do pełnego sukcesu jeszcze bardzo wiele brakuje. Jeśli idzie o zapach to wszystko pozostaje na razie w sferze marzeń i planów projektantów rzeczywistości wirtualnej. Przypuszczalnie w ciągu najbliższych dziesięciu lat możemy spodziewać się rozwoju tej dziedziny multimediów.

Napisano dnia: May 13th, 2017

Smartfony Android

W dobie bardzo dynamicznie rozwijającego się rynku multimediów praktycznie codziennie mamy do czynienia z nowymi urządzeniami, jakie proponują nam producenci. Do jednych z tych urządzeń należy zaliczyć smarfony. Smartfony są to urządzenia, które łączą w sobie funkcje telefonu komórkowego i przenośnego komputera osobistego. Sięgając do historii dowiemy się, że pierwsze smartfony zostały wyprodukowane już w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Z obecnie dostępnymi smarfonami na rynku możemy wiązać bardzo duże oczekiwania, bowiem dzisiejsze smartfony łączą w sobie funkcje telefonu komórkowego, poczty elektronicznej, przeglądarki sieciowej, pagera, GPS-u oraz cyfrowego aparatu fotograficznego. Pierwszy smartfon jaki został wyprodukowany i wypuszczony na rynek telefonów komórkowych łączył w sobie funkcje telefonu komórkowego, kalendarza, książki adresowej, kalkulatora, notatnika i gry. Aby móc korzystać z pierwszego smartfona potrzebne było specjalne pióro świetlne, które dawało możliwość obsługiwania smartfonu. W dzisiejszych czasach na rynku telefonii komórkowej to właśnie smartfony stanowią znaczną część dostępnych telefonów. Do najpopularniejszych systemów operacyjnych jakie obsługują smartfony należy zaliczyć system operacyjny Android, Bada OS, Symbian i Windows Phone 7.

Napisano dnia: May 12th, 2017

Czaty internetowe

Wiele osób korzysta w Internecie z takich usług jak czaty. Czat umożliwia rozmowę kilku czy nawet kilkunastu osób w czasie rzeczywistym. Popularną możliwością jaką daje nam Internet są także fora internetowe. Wiele osób korzysta także z Internetu w celu słuchania różnych gatunków muzyki. Dostępnych jest wiele serwisów, które działają jak radia internetowe, które przyciągają całe rzesze użytkowników. Internet jest obecnie chyba najbardziej rozpowszechnionym rodzajem multimediów. Nie tylko sam jest odrębnych rodzajem multimediów, ale sam składa się także z wielu kolejnych ich rodzajów. Multimedia w Internecie mają obecnie chyba największa liczbę użytkowników w różnym wieku. Spowodowane jest to ogromnym dostępem do Internetu, który z dnia na dzień staje się coraz łatwiejszy.

Firma Dell wprowadza coraz bardziej innowacyjne rozwiązanie, aby ułatwić pracę i użytkowanie sprzętu komputerowego czy Internetu. Przede wszystkim firma skupia się na dokładnym słuchaniu swoich klientów i użytkowników, tak by kompleksowo móc sprostać ich preferencjom i wymaganiom. Projektory multimedialne to bardzo niedoceniane urządzenie, jednak światowej marki firma Dell właśnie im postanowiła poświęcić sporo uwagi. Dla […]

szafka na dokumenty | sterowniki tech | ekrany lcd Kopiowanie bez zgody autora surowo zabronione - teksty chronione prawem.