April « 2017 « Audyt bezpieczeństwa informacji


Archiwum dla April, 2017

Napisano dnia: April 20th, 2017

Przemysł i automatyzacja

Multimedia większości z nas kojarzą się tylko i wyłącznie z rozrywką. Tymczasem okazuje się, że z powodzeniem można korzystać z dobrodziejstw jakie dają w różnych gałęziach przemysłu. Wykorzystanie multimediów w przemyśle przyczynia się do polepszenia procesu produkcji, często sprawia, że jest on zdecydowanie szybszy. Przyczynia się także do podniesienia jakości sprawowanej kontroli nad przebiegiem procesu produkcji. Coraz częściej obserwujemy w różnych gałęziach przemysłu coraz dalej idącą mechanizację i automatyzację. Automatyzacja jest możliwa między innymi dzięki właśnie dzięki rozwojowi multimediów. Powszechnie wykorzystuje się także możliwości multimediów do wykonywania różnego rodzaju wizualizacji przebiegu pewnych procesów zanim postanowi się je wdrożyć w realnym życiu. Często umożliwia to wyeliminowanie ewentualnych błędów zanim postanowi się wdrożyć daną technologię. Przyczynia się to do zmniejszenia kosztów. Nie używa się bowiem na przykład drogich części czy półproduktów zanim nie przetestuje się przebiegu określonego procesu. Multimedia w przemyśle pozwalają także zmniejszyć zatrudnienie a tym samym zmniejszyć koszty produkcji. Multimedia mogą być bowiem wykorzystywane do prowadzenia nadzoru pracowników wykonujących powierzoną im pracę. Odbywa się to chociażby przez montowanie kamer, które rejestrują pracę.

Napisano dnia: April 17th, 2017

Przemysł technologiczny

Multimedia są wykorzystywane przez przemysł twórczy w różnorakich celach. Znajdują swe zastosowania w wielu różnych od siebie dziedzinach takich jak na przykład sztuki piękne, sztuka tworzenia reklamy, media, dziennikarstwo, rozrywka czy obsługa oprogramowania stworzonego dla któregokolwiek z wyżej wymienionych postaci przemysłu. Wiele z mediów elektronicznych wykorzystywanych przez grafików komputerowych to multimedia. Przykuwające wzrok prezentacje posiadające duże walory estetyczne tworzone są dla reklamy przede wszystkim w celu przyciągnięcia uwagi odbiorców, a co za tym idzie pozyskanie większej ilości klientów. Fascynujące, ekstremalnie wymuskane prezentacje danego produktu nie tylko intrygują lecz i również zachęcają. Charakter przemysłowy, biznesowy czy też wewnątrz biurowy komunikacyjny multimediów jest zwykle projektowany przez firmy określane mianem ‘creative services’, które zajmują się nowoczesnymi multimedialnymi prezentacjami które wykorzystującymi dużo więcej niż tradycyjne pokazy slajdów w celu większej sprzedaży pomysłów lub urozmaicenia i ożywienia szkoleń. Developerzy którzy zajmują się reklamą w multimediach są również zatrudniani przy rządowych czy niekomercyjnych projektach. Reklama ma niemalże mistyczny wpływ na ludzi, im bardziej ciekawa, pomysłowa, estetyczna tym lepsza. Producenci doskonale zdają sobie sprawę z jej siły. Czasem przywiązują więc większą uwagę reklamom niźli samemu produktowi, co nie jest dobre dla konsumenta.

Napisano dnia: April 17th, 2017

Ekrany projekcyjne

Ekrany projekcyjne zazwyczaj maja zazwyczaj zastosowanie w salach lekcyjnych, prezentacyjnych czy też szkoleniowych. Do najważniejszych zalet ekranów projekcyjnych należy zaliczyć wysokiej jakości białą powierzchnię ekranu. Dzięki temu zyskujemy wysokiej jakości powierzchnię projekcyjną. Współczynniki odbicia w ekranach projekcyjnych wynoszą zazwyczaj 1. 0. format obrazu jaki możemy uzyskać używając ekranu projekcyjnego wynosi 1:1. Jeśli natomiast chodzi o sposób przenoszenia i przechowywania ekranów projekcyjnych to jest ona bardzo nie kłopotliwy gdyż ma postać trójnogu składanego. Powierzchnia ekranu jest całkowicie składana przez co ekran projekcyjny jest bardzo mobilny i nie zajmujący dużo miejsca. Może on być przechowywany w pozycji pionowej. Do wyposażenia ekranów projekcyjnych producenci zazwyczaj dodają ergonomiczny uchwyt, który służy do przenoszenia i regulacji wysokości ekranu projekcyjnego zgodnie z naszymi potrzebami. Poprzez zastosowanie specjalnej ramy mamy możliwość ustawiania ekranu pod specjalnym kątem, który ogranicza pojawiający się efekt trapezu. Dzięki zastosowaniu metalowej obudowy mamy gwarancje, że ekran projekcyjny będzie nam długo służył i nie ulegnie zniszczeniu bardzo szybko. Ponadto metalowa obudowa wpłynie w znacznej mierze na zapobieganie osiadaniu się kurzu i uszkodzeniom na jakie może być narażony ekran projekcyjny.

Napisano dnia: April 16th, 2017

Przesył i przekaz danych

Multimedia wykorzystują różne formy przekazu. Każda wykorzystywana jest do przekazania innego rodzaju informacji. Ta formą multimediów, która obecna jest już niemalże wszędzie jest różnego rodzaju grafika oraz animacja. Grafikę w różnej formie możemy obserwować w różnych rodzajach mediów. Wystarczy kupić dowolną gazetę, aby zobaczyć, że oprócz tekstu na niemalże każdej stronie patrzą na nas liczne grafiki czy zdjęcia. Grafiki tworzone są przez wykwalifikowane osoby w przeznaczonym do tego specjalnie programie komputerowym. W odniesieniu do multimediów należy bowiem mówić oczywiście o grafice komputerowej. Obecnie istnieje szereg programów komputerowych, które pozwalają tworzyć tak zaawansowaną grafikę, że często jest ona wręcz niemożliwa do odróżnienia od autentycznych zdjęć. Programy graficzne są także często wykorzystywane w retuszu autentycznych zdjęć, które zazwyczaj są zamieszczane na okładkach kolorowych pism. Grafika komputerowa może występować w kilku różnych rodzajach, które znacznie różnią się między sobą. Animacje komputerowe mamy okazję oglądać chociażby w nowo powstających bajkach, które wyszły ze studia Disneya. Współczesne animacje komputerowe są coraz bardziej doskonałe. Potrafią już świetnie naśladować ludzki ruch. Dotychczas nie udało się jednak jeszcze stworzyć animacji, która przedstawiałaby człowieka trudnego do odróżnienia.

Napisano dnia: April 13th, 2017

Przedstawienia video

Zgodnie z założeniami prezentacje multimedialne w dużo skuteczniejszy sposób docierają do odbiorców niż przekaz tylko słowny. W prezentacji multimedialnej mamy do czynienia z ruchem, dźwiękiem i obrazem. Jest to dużo bardziej skuteczny sposób na efektywne dotarcie do odbiorcy naszego przekazu. Możemy tutaj zaobserwować pewne podobieństwo z filmem reklamowym, który działa na bardzo podobnych zasadach jak prezentacja multimedialna. Dziedzina prezentacji multimedialnych należy do tych dziedzin, które w obecnych czasach rozwijają się w bardzo dynamiczny sposób i tylko ramy wyobraźni są w stanie powstrzymać nas od zbudowania dowolnej prezentacji. Tworząc prezentacje multimedialne możemy zademonstrować dany produkt w trójwymiarze, a makiety, które chcemy przedstawić mogą stwarzać wrażenie bardzo realistyczne. Z kolei efekty dźwiękowe towarzyszące danej prezentacji multimedialnej są w stanie wprawić odbiorcę danej prezentacji w stan, w którym chce on działać. Efekty, które możemy dołączyć do naszej prezentacji multimedialnej mogą spowodować, że nasz odbiorca będzie ożywiony, a jego wyobraźnia spowoduje, że będzie on przejawiał chęci do skuteczniejszego działania. Decydując się na odejście od standardowych zastosowań prezentacji multimedialnych stwarzamy sobie możliwości tworzenia prezentacji nieliniowych.

Wygoda i ergonomia to podstawowe wartości, jakie ceni każdy użytkowników komputera oraz Internetu. Praca przy komputerze potrafi bardzo skutecznie zmęczyć nasze ciało, zwłaszcza podczas długich godzin siedzenia przed sprzętem komputerowym. Firma Microsoft wprowadziła na rynek zupełnie nowa, bardzo cienką klawiaturę Bluetooth Keybord Mobile 6000. Ta bardzo lekka bateria jest zasilana na stałe bateriami AAA. Świetnie […]

Unisystem gdańsk Kopiowanie bez zgody autora surowo zabronione - teksty chronione prawem.