March « 2017 « Audyt bezpieczeństwa informacji


Archiwum dla March, 2017

Napisano dnia: March 22nd, 2017

Wspomaganie nauki urządzeniami

Nauka i multimedia są od siebie wzajemnie zależne. To nauka bowiem umożliwiła powstanie multimediów. Obecnie jednak multimedia są powszechnie obecne na różnych etapach nauki. Wystarczy zajrzeć chociażby do przedszkoli, w których dzieciaki często oglądają różne filmy edukacyjne czy bajki. W szkole podstawowej nauczyciele również często sięgają po różne materiały filmowe. Wystarczy zajrzeć chociażby na lekcje biologii w dowolnej klasie. Filmy są często jedynym sposobem na pokazanie uczniom pewnych procesów czy zjawisk. Bardzo często multimedia wykorzystywane są do zobrazowania procesu fotosyntezy. Obecnie coraz więcej pojawia się także podręczników w wersjach multimedialnych. Są one świetnym rozwiązaniem dla dzieci dyslektycznych, które na ogół mają trudność z prawidłowym czytaniem. Podręcznik w wersji multimedialnej ma bowiem możliwość głosowego odtworzenia zapisanych w nim treści. Bardzo ułatwia to dzieciakom dyslektycznym przyswojenie obowiązującego ich materiału. Multimedia są także powszechnie wykorzystywane w szkolnictwie wyższym. Każdy prowadzący wykład chętnie korzysta z pomocy rzutnika multimedia. Dzięki jego użyciu może w łatwy sposób zaprezentować studentom w formie pisanej najważniejsze punkty swojego wystąpienia. Doskonale ułatwia to orientowanie się w treści prowadzonego wykładu i sprawia, że notowanie staje się prostsze.

Napisano dnia: March 18th, 2017

Dzieci szybko się uczą

Dzieci również bardzo skorzystały na pojawieniu się zjawiska zwanego multimediami. Teraźniejszość przynosi nam więcej możliwości, a proces dorastania i rozwoju dziecka jest bardzo unowocześniony i urozmaicony. System edukacyjny cały czas się zmienia. Programy edukacyjne stają się coraz bardziej ciekawe, wszystko po to by jak najlepiej trafiać do świeżego, młodego umysłu. Multimedia mają w tym duży udział. W Internecie możemy odnaleźć wiele ciekawych stron i portali, które są kierowane do naszych dzieci. Mają charakter zarówno naukowy jak i rozrywkowy. Uczą poprzez zabawę. Są kierowane do maluchów w wieku od kilku do kilkunastu lat. Każdy może znaleźć coś w sam raz odpowiedniego dla siebie. Dostęp do tych dóbr jest niezwykle prosty, tani. To świetna alternatywa na spędzanie czasu. Takie strony mają zwykle bardzo ciekawą formę, która przyciąga młodego widza. To, co one uważają za zabawę, jest tak naprawdę formą przekazywania im wiedzy, stosownej do ich wieku. Edukacja ukryta w zabawie. Multimedia wprowadziły rewolucję do ówczesnego systemu edukacji. Gry edukacyjne to godny zainteresowania pomysł dla tych osobników, którzy znudzeni są lekcjami w szkołach, których nudzą tradycyjne sposoby edukacji. Forma przekazu, jaką proponują multimedia, jest łatwa prosta, pożyteczna oraz przyjemna.

Napisano dnia: March 16th, 2017

Multimedialne gadżety

Na polskim ( i nie tylko ) rynku pojawia się coraz więcej multimedialnych gadżetów, które spełniają podwójną funkcję. Po pierwsze dają swoim użytkownikom niemałą rozrywkę, a po drugie spełniają funkcję edukacyjną. Począwszy od telefonów komórkowych, poprzez odtwarzacze multimedialne i nawigacje, producenci prześcigają się w wyposażeniu swoich produktów we wszystko mające rozwiązania. Najnowszym gadżetem multimedialnym jest chociażby tablet PC. To niewielkich rozmiarów urządzenie wyposażone jest w między innymi : dostęp do sieci, poczty, komunikatorów. Ma możliwość odtwarzania wielu formatów plików multimedialnych audio, video. Sprzęt ten waży nie więcej niż 10 dkg. Niewątpliwie jest to niezwykły wynalazek naszego wieku. Inne multimedialne gadżety to: pady – pozwalają w sposób realistyczny odczuwać zderzenia, wstrząsy i inne niesamowite następstwa zdarzeń z wirtualnego świata, interaktywne konsole do gier. Zapewniają fantastyczną rozrywkę dla całej rodziny, nawigacje GPS mające możliwość odtwarzania muzyki i zdjęć w popularnych formatach oraz filmów , joysticki do gier symulacji lotu, kamery internetowe – pozwalają przygotować bardzo prosto i szybko filmy 3D na własną stronę www, Yotube’a, czy też do prezentacji multimedialnych, znane i coraz bardziej unowocześniane gadżety multimedialne to : kierownice i klawiatury, głośniki, ładowarki i akumulatory, mikrofony, myszki i słuchawki, no i trzeba jeszcze wspomnieć o torbach i plecakach na laptopy oraz podkładkach chłodzących. Współczesnego świata nie można sobie wyobrazić już bez tych wszystkich multimedialnych gadżetów.

Napisano dnia: March 14th, 2017

Multimedialna praca

Dzięki zastosowaniu multimediów w życiu codziennym, także w marketingu, mediach,czy przede wszystkim w biznesie, rozwinął się rynek firm świadczących kompleksowe usługi z tego zakresu. Mamy zatem firmy zajmujące się tworzeniem stron internetowych, bo jak wiadomo, przedsiębiorstwo bez porządnej strony internetowej może zapomnieć o sukcesywnym marketingu internetowym. Kolejną ofertą tego rodzaju firm jest tworzenie różnego rodzaju aplikacji, które mają zachęcać potencjalnego klienta do skorzystania z naszej usługi lub zakupienia naszego produktu. Pod to możemy podciągnąć reklamę, zarówno tą w tradycyjnej formie znanej nam z telewizji, jak i całkiem nowe wizje reklam interaktywnych. Multimedia są podstawą dzisiejszego marketingu, a z kolei marketing to filar sprzedaży produktów i usług. Widać zatem ja ważna jest praca speców od multimediów i jak opłacalna się ona staje. Można powiedzieć, że tutaj liczy się jakość. Dlatego najlepsi fachowcy są najlepiej wynagradzani, a to rodzi także chęć rozwoju i konkurencję, w której każdy dąży do perfekcji. Nieco mniejszych umiejętności wymagają prace z multimediami wewnątrz firmy. Tworzenie wszelkiego rodzaju prezentacji, filmów informacyjnych czy baz danych, mimo iż, nie wymaga dużej wiedzy, to jednak również jest bardzo ważne w rozwoju firmy. Dobrze poinformowany pracownik to skarb, a właśnie informacyjną rolę przejmują wewnątrz firmy multimedia.

Napisano dnia: March 14th, 2017

Program do oglądania dzieł sztuki

Nie wszyscy z nas mogą pozwolić sobie na to, by wyjechać za granice i odwiedzać najsłynniejsze i najciekawsze muzea na świecie. Brak nam czasu, funduszy, zdrowia. Jeżeli jednak nasza ciekawość jest bardzo silna, możemy zaspokoić ją inaczej. Rozwinięte multimedia umożliwiają wizytę w muzeum bez wychylania nosa z domu. Specjalistyczne strony internetowe pozwalają wszystkim nam na wirtualne spacerowanie po najważniejszych muzeach. Pozwalają z bliska obejrzeć obrazy Van Gogha czy Da Vinci. Program do oglądania dzieł sztuki jest niezwykle dokładny, przy odpowiednio dużym zbliżeniu można spostrzec pociągnięcie pędzla malarza. Gdy oglądamy muzeum czujemy się jak prawdziwi turyści, możemy obrać dowolną drogę, obejrzeć to co chcemy. To my decydujemy o tym gdzie pójdziemy dalej i co chcemy zobaczyć. Obiekty wydają się być na wyciągnięcie ręki. Wszystko dzięki niezwykle wysokiej jakości obrazów. Wszystko widzimy z rzeczywistej perspektywy. Jest to przeżycie niezapomniane, a do kolejnych zalet należy to, że możemy do tego wracać nieskończoną ilość razy i w każdej minucie naszego życia, za darmo. Jest to świetna forma przeprowadzenia zajęć z historii sztuki albo wiedzy o kulturze. Kolejny raz multimedia pozwalają człowiekowi na rozwinięcie się, zdobycie nowych doświadczeń, poznanie świata i odkrycie tego, co dotąd było nam nieznane. Jest to również ciekawa alternatywa dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na osobiste uczestniczenie w podziwianiu muzeów.

Drukarka jest właściwie niezbędnym urządzeniem każdego posiadacza sprzętu komputerowego. Na dzień dzisiejszy prawie każdy użytkownik Internetu i posiadacz komputera korzysta w pracy, czy też w domu z drukarki. Tego typu urządzenie jakim jest drukarka bez wątpienia bardzo się przydaje. Istnieje również możliwość zakupienia drukarki z dodatkowymi funkcjami, takimi jak: kopiarka, skaner czy też faks. Drukarki […]

Kopiowanie bez zgody autora surowo zabronione - teksty chronione prawem.