February « 2017 « Audyt bezpieczeństwa informacji


Archiwum dla February, 2017

Napisano dnia: February 18th, 2017

Mikroprocesor

Technika mikroprocesorowa bardzo często jest określana jako technika sygnału i techniką cyfrową. Podstawowym elementem mającym wpływ na funkcjonowanie i działanie urządzeń multimedialnych ma mikroprocesor. Mikroprocesor jak wiadomo jest to układ cyfrowy, który ma postać pojedynczego układu scalonego. Układ ten z uwagi na wielki stopień integracji ma możliwość wykonywania operacji cyfrowych. Operacje cyfrowe powstają według określonego ciągu instrukcji. Układ scalony z pojedynczym półprzewodnikiem posiada funkcję centralnej jednostki obliczeniowej. To właśnie wynalezienie mikroprocesora pozwoliło i wpłynęło na powstanie i dalszy rozwój mikrokomputerów. Działo się to w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku. Od tego czasu to jest od połowy lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia obserwuje się znaczny rozwój i ewolucję mikroprocesorów. Z biegiem czasu mikroprocesory zaczęły zastępować produkowane do tej pory centralne jednostki obliczeniowe tak zwane CPU. Ewolucja mikroprocesora była możliwa dzięki wzrostowi wydajności jaka miała miejsce na przestrzeni tych wszystkich lat, kiedy to mikroprocesory były produkowane. Każdy mikroprocesor składa się z kilku bloków. Do komunikacji mikroprocesora ze światem zewnętrznym wymagane są szyny danych i szyny adresowe. Kierunki rozwoju mikroprocesorów są różnorodne i trudne do przewidzenia w niedalekiej przyszłości.

Napisano dnia: February 18th, 2017

Medialna rozrywka

Ludzie najczęściej wybierają rozrywkę, która nie zmusza ich do wysiłku fizycznego. Preferowane jest bierne spędzanie czasu wolnego, nieliczni wybierają aktywność jako formę relaksu. Multimedia umożliwiły ludziom spędzanie czasu wolnego od pracy w sposób, który jest szeroko dostępny, wygodny i tani. Rozrywki, jakim ludzie się oddają, to między innymi oglądanie filmów. Wysoko rozwinięta technologia pozwala na tworzenie filmów z mnóstwem efektów specjalnych i animacji. Nie muszą nawet wychodzić z domów. Mimo, iż człowiek zdaje sobie sprawę, że efekty specjalne są mistyfikacją stworzoną na potrzeby filmów, to nieutrudzenie śledzi kolejne propozycje filmowe, aby ujrzeć trochę nierealnego, ale jakże ekscytującego świata. Stąd też filmy akcji nieustannie cieszą się tak dużym powodzeniem wśród widzów zarówno młodego, jak i starszego pokolenia. Multimedia zapewniają nam również możliwość tworzenia i oglądania animacji komputerowych. Cechują się one zwykle wysokim kunsztem pracy. Wbrew powszechnie przyjętej opinii, nie zawsze ich odbiorcami są dzieci. Dzisiaj wiele jest filmów animowanych kierowanych do dorosłych. Poruszają poważne problemy oraz odznaczają się głębią przekazu myśli. Technologia komputerowa pozwala na opracowanie form tworzenia obrazów animowanych, wyglądających jak realne.

Napisano dnia: February 18th, 2017

Medycyna i technologia

Medycyna jest gałęzią nauki i działalności człowieka, która w dużym stopniu czerpie z powstających nowinek technicznych. Medycyna odwołuje się także do osiągnięć, które zostały wypracowane przez multimedia. Takim prozaicznym wpływem multimediów na medycynę jest ciągle rosnąca świadomość społeczna pewnych chorób, która wzrosła gwałtownie wraz z rozwojem multimediów. Ludzie oglądają różne programy poświęcone tematyce medycznej, trafiają na liczne profilaktyczne kampanie prowadzone przez ministerstwo zdrowia. Wszystko to sprawia, że częściej zwracają uwagę na swój stan zdrowia i występujące u nich objawy. Medycyna korzysta także z multimediów w innym zakresie. Wystarczy wskazać chociażby techniki neuroobrazowania mózgu, które w znaczący sposób wpłynęły na rozwój neurologii i neurochirurgii. Tomograf komputerowy czy rezonans magnetyczny są urządzeniami, które znacznie poprawiły jakość procesu diagnozowania wielu chorób. Umożliwiły obejrzenie tych miejsc ciała, w przypadku których było to dotychczas niemożliwe. Trzeba jednocześnie podkreślić, że to właśnie dzięki multimediom możliwe jest takie szybkie i nieinwazyjne diagnozowanie często chorób, które stanowią bezpośrednie zagrożenie życia osób badanych. Gdyby nie rozwój multimediów wiele osób nie miałoby szansy dożyc choćby zdiagnozowania choroby, a co mówić o jej wyleczeniu.

Napisano dnia: February 15th, 2017

Łatwa trasa

Już Portugalczycy w XV wieku odkryli, że nawigacja jest absolutnie kluczowa, gdy mamy na celu dotrzeć do określonego miejsca. Z takiego założenia wychodzą także kierowcy, czy to zawodowi, czy zwykli użytkownicy naszych Polskich szos. Producenci multimediów wyszli naprzeciw problemom kierowców i ułatwili im w znacznym stopniu poruszanie się po krajowych, jak i zagranicznych drogach. Urządzeniem, które zmieniło oblicze wypraw samochodowych jest nawigacja GPS. Urządzenie to jest interaktywną mapą, która ukazuje dostępne drogi i naszą aktualną pozycję, ponadto informuje nas o tym gdzie skręcić, a nawet z jaką prędkością jechać. Montowane zazwyczaj w centralnej części deski rozdzielczej na specjalnym mocowaniu. Wyposażone najczęściej w dotykowy ekran, na którym to ustalamy, dokąd chcielibyśmy dojechać. O tym, gdzie skręcić i z jaką prędkością jechać informuje nas lektor, taka opcja pozwala skupić się w 100% na drodze i bezpiecznym prowadzeniu pojazdu. Nawigacja GPS jest urządzeniem dość kosztownym, aczkolwiek bardzo przydatnym i z pewnością wartym zakupu. Z drugiej strony, cena nie jest zaporowa i stać na to urządzenie większość kierowców. Technologia ta posiada pewne wady, ale jej szybki rozwój pozwala sądzić, że błędy będą skutecznie ograniczane. Można zaryzykować stwierdzenie, że samochodowa nawigacja wyprze z powodzeniem tradycyjną mapę.

Napisano dnia: February 14th, 2017

Multimedia

Nowoczesne multimedia to przede wszystkim multimedia połączone. Jeszcze kilka lat temu współpracujące multimedia to była rzadkość, która wiązała się jedynie z sprzętem z najwyższej półki. Dziś możemy na przykład za pomocą telefonu komórkowego sterować telewizorem, a za pomocą komputera możemy sterować komórką itd. Podałem dwa najpowszechniejsze przykłady, choć dziś możemy je mnożyć, ponieważ możliwości multimediów wzrastają. Bardzo często nie wiemy o tym, że dany sprzęt, który posiadamy możemy zintegrować w innym, który również mamy na wyposażeniu. Oczywiście najłatwiej łączyć sprzęty tej samej firmy, ponieważ są one do tego przystosowane. Jednak producenci już coraz chętniej stwarzają możliwość połączenia ich sprzętu z tym innej firmy. Multimedia w domu mogą również nabrać nowego znaczenia, jeśli połączymy wszystko. Może się to raczej wydawać nie możliwe, lecz są tworzone domy, w których wszystko łącznie z światłe, lodówką, wentylatorem, tak naprawdę każdym sprzętem elektronicznym, możemy połączyć i skomputeryzować. Może to być na przykład włączanie się klimatyzacji o określonej godzinie, włączenie się wierzy gdy wyczuje ruch w pomieszczeniu. Człowiek może zatem dostosować dom do swoich potrzeb. To także najbardziej użytkowe i nowoczesne wykorzystywanie multimediów, które za kilkanaście lat może stać się normą.

Na rynku urządzeń drukujących również co pewnie czas pojawiają się zupełnie innowacyjne rozwiązania. Już od kilku lat znane są jednak drukarki fotograficzne. Jest to świetna propozycja dla osób, które posiadają aparaty cyfrowe i mogą we własnym domu stworzyć małe laboratorium fotograficzne. Tak jak kiedyś ciemnia spełniała funkcję prowadzącą do wywoływania zdjęć, tak dziś każdy może […]

See You GSM serwis telefonów Kraków | taśmy ffc Kopiowanie bez zgody autora surowo zabronione - teksty chronione prawem.