August « 2016 « Audyt bezpieczeństwa informacji


Archiwum dla August, 2016

Napisano dnia: August 30th, 2016

Tagi – czy trzeba z nich korzystać?

Przeglądając strony internetowe możemy często natknąć się na chmury tagów. Są to słowa kluczowe, które umieszcza się po każdym wpisem by go zdefiniować. Kliknięcie na Tag automatycznie odniesie nas do wszystkich postów o tej tematyce. Dlaczego ich stosowanie jest opłacalne? Nie musimy oczywiście tego obić, ale nadając postom kategorię, ułatwiamy ich przeglądanie. Często zdarza się, że użytkownik szuka na naszej stronie konkretnej informacji. Najłatwiej znajdzie ją poprzez odpowiednie słowo kluczowe. Dodatkowo chmura tagów stanowi dla nas informację, o czym najczęściej piszemy. Może to pomóc w planowaniu strategii rozwoju witryny. Nie zapominajmy w końcu o pozycjonowaniu. Wyszukiwanie strony w wyszukiwarce odbywa się na zasadzie haseł, czyli właśnie tagów. Jeśli umieścimy pod wpisem odpowiednią etykietę, możemy mieć nadzieję, że użytkownik wybierze właśnie naszą propozycję. Pamiętajmy jednak, by tagów nie nadużywać. Jeden, maksymalnie trzy hasła powinny zdefiniować treść konkretnego posta. Zbyt dużo otagowań wprowadzi niepotrzebny chaos.

Napisano dnia: August 27th, 2016

Animacje – ożyw swoją witrynę

Wybieranie szablonu na stronę internetową to nie takie łatwe zadanie. Obecnie mamy do dyspozycji szereg możliwości. Szablony dostępne są w różnych wersjach technicznych i mają inne możliwości. Dlatego jeśli już uda nam się wybrać jeden idealny i dostosujemy go do indywidualnych potrzeb naszej witryny, zazwyczaj zostaje on z nami na dłużej. Po jakimś czasie staje się także elementem rozpoznawczym naszego bloga czy strony. Warto jednak od czasu do czasu odświeżyć szablon, stosując ciekawe rozwiązania. Świetną opcją będzie zdynamizowanie całości. Posłużą nam do tego animacje. Warto zamówić je u specjalisty, chociaż, jeśli mamy takie życzenie, możemy je stworzyć samodzielnie.  Ciekawymi pomysłami będą ruchome loga, dynamicznie zmieniające się polecane posty i inne. Warto w tym wypadku poszukać inspiracji na innych portalach, lub zwyczajnie zdać się na specjalistę. Pamiętajmy jedynie o zachowaniu umiaru. Przesadne stosowanie takich rozwiązań może wprowadzić niepotrzebny chaos na naszą witrynę.

Napisano dnia: August 22nd, 2016

Stwórz mapę swojego serwisu

Strona internetowa to świetny patent na własny biznes lub jego wsparcie. Dla firm będzie ona genialna wizytówką, dla freelance’rów dodatkowym źródłem zarobków. Surfując po Internecie można jednak zauważyć, że strona stronie nierówna. Niektóre z nich utrzymane są w wersji minimalistycznej i jedyną ich zawartością są krótkie notki. Są jednak i rozbudowa portale, w których warstwa treści przykrywa warstwę graficzną i tak dalej. Korzystanie z tego typu stron to niekiedy prawdziwe wyzwanie. W gąszczu informacji ciężko jest wyłapać to, czego akurat potrzebujemy. By ułatwić sobie pracę, a użytkownikom odbiór – stwórzmy mapę serwisu. Będzie to świetny sposób na porządkowanie zawartości strony i uczynienie jej bardziej przejrzystą a co za tym idzie – profesjonalną. Pierwszym krokiem będzie stworzenie menu i menu rozwijanego. Dla bardziej rozbudowanych witryn przydatne będzie stworzenie graficznej mapy. Dzięki takim rozwiązaniom użytkownik będzie doskonale zorientowany w zawartości strony, a to stworzy mu możliwość szybszego dotarcia do potrzebnych informacji.

Napisano dnia: August 20th, 2016

Ucz się w praktyce, czyli tworzenie stron internetowych

Tworzenie stron internetowych to w ciąż rozwijająca się strona technologii. Dlatego jeśli zastanawiałeś się nad wkroczeniem w ten świat, ale sądzisz, że rynek jest przepełniony – zmień nastawienie. Współczesny świat bardzo przyspieszył, zwłaszcza pod względem rozwoju technologii. Może się wydawać, że wszystko zostało już wymyślone, ale rzeczywistość jest inna. W dalszym ciągu warto zająć się tworzeniem stron internetowych. Świetną opcją będzie wybranie studiów kierunkowych. Da nam to duże możliwości i ułatwi dostęp do wiedzy. W ciągu kilku lat intensywnej pracy staniemy się specjalistami. Jednak tą działalnością można zająć się także „po godzinach”. Czytajmy książki, chodźmy na kursy, zdobywajmy doświadczenia. Przede wszystkim zacznijmy tworzyć. Nawet, jeśli nasze wysiłki będą początkowo nieporadne, z czasem nauczymy swobodnego kreowania witryn. Nie zapominajmy, że to praktyka czyni mistrza.  Świat stron internetowych jest dopiero u progu swojego rozwoju, dlatego nie wahajmy się i stańmy się jego częścią.

Napisano dnia: August 17th, 2016

Postaw na odnośniki

Jeszcze do niedawna zawartość stron internetowych była raczej jednorodna. Tekst i to co z niego wynika. Jednakże od paru lat webmasterzy znają już wartość linkowania. Polega ono na umieszczaniu w tekście i ogólnie na stronie odnośników do innych witryn. W czym to pomaga? W tekście możemy umieścić odnośniki do stron o podobnej tematyce. Zazwyczaj odnosi się to blogów, które nawiązały ze sobą współpracę. Pomaga to w zdobywaniu nowych czytelników, na zasadzie ich wymiany z innym portalem. Jednakże linkować możemy także nasze własne posty, które wyjaśniają zagadnienie pokrewne lub w inny sposób łączą się z konkretną notką. Jest to prosty sposób, by zachęcić czytelników do odwiedzenia starszych publikacji, co automatycznie poprawia statystykę witryny. Dzięki takim prostym trikom zyskujemy czytelników i wyświetlenia, czyli dwa najważniejsze elementy w walce o sukces strony internetowej. Warto umieszczać odnośniki, lecz robić to z umiarem. Zbytnie nagromadzenie linków będzie mało subtelnym i nieprofesjonalnym zagraniem.

Wygoda i ergonomia to podstawowe wartości, jakie ceni każdy użytkowników komputera oraz Internetu. Praca przy komputerze potrafi bardzo skutecznie zmęczyć nasze ciało, zwłaszcza podczas długich godzin siedzenia przed sprzętem komputerowym. Firma Microsoft wprowadziła na rynek zupełnie nowa, bardzo cienką klawiaturę Bluetooth Keybord Mobile 6000. Ta bardzo lekka bateria jest zasilana na stałe bateriami AAA. Świetnie […]

http://www.urcpie-aquitaine.eu/ Kopiowanie bez zgody autora surowo zabronione - teksty chronione prawem.