July « 2016 « Audyt bezpieczeństwa informacji


Archiwum dla July, 2016

Napisano dnia: July 30th, 2016

Systemy blogowe

Wiele osób marzy o tym żeby mieć własną stronę internetową. W dzisiejszych czasach jest to dość proste. Również wiele osób pragnie pisać na swoim blogu. Tutaj sprawa jest jeszcze prostsza. Założenie bloga zajmuje dosłownie klika chwil nawet dla osób niemających pojęcia o informatyce. Wpisując w google jak założyć bloga znajdziemy wiele przydatnych wskazówek. Drogi do tego właściwie są dwie. Pierwsza to znalezienie systemów blokowych, gdzie możemy założyć swoją subdomenę i zacząć publikować niemalże od ręki to co nam leży na sercu.

Druga bardziej skomplikowana to blog na własnej domenie. Jest przy tym wiele zabawy, ale również jest to proste a dodatkowo będziemy mieli pełną kontrolę nad naszą witryną i nie zdarzy nam się sytuacja że ktoś zablokuje nasze konto czy też operator najzwyczajniej zbankrutuje. Zaczniemy od opcji pierwszej systemów oferujących możliwość założenia bloga jest bardzo wiele, najlepiej skorzystać z oferty tych największych i najbardziej znanych.

Napisano dnia: July 24th, 2016

Jak założyć bloga?

Mamy wówczas największą szansę na to, że nasze wpisy pozostaną w sieci wystarczająco długo. Jeżeli zdecydujemy się na mało znanego operatora musimy liczyć się z tym, że za jakiś czas nasz blog zniknie z Internetu. Przechodząc do zakładania bloga to zazwyczaj wygląda to tak, że zakładamy sobie konto, wybieramy interesującą nas subdomenę w, wpisujemy nazwę bloga i po chwili gdy system zainstaluje nam już oprogramowanie możemy się załogować i pisać do woli. Oczywiście takiego rodzaju blogi mają swoje regulaminy i ograniczenia. Dlatego jeżeli chcemy zarabiać na swoim blogu to warto poszukać takiego, który umożliwi nam publikację reklam bo nie wszędzie jest to możliwe.  Z racji tego że jest bardzo prosty w obsłudze a niesie za sobą wiele możliwości polecam bloga postawionego na systemie wordpress. Prosta i intuicyjna obsługa powoduje że publikowanie sprawi nam wiele przyjemności. Dodatkowo bardzo rozwinięta społeczność oferuje za darmo wiele dodatków, które sprawią że nasza strona będzie dokładnie taka jak sobie wymarzyliśmy.

Napisano dnia: July 20th, 2016

Zakładamy bloga

Wiele osób marzy o publikowaniu w Internecie własnych treści, opowiadań czy też najzwyczajniej w świecie prowadzenia dziennika. Jednak większość niedoświadczonych Internetów nie wie jak założyć bloga, gdzie skierować swoje pierwsze kroki. Najprościej jest skorzystać z darmowych narzędzi służących do tego celu, co opisywałem w innym miejscu. Jednak jeżeli chcemy pisać na poważnie to załóżmy bloga na własnej domenie. Pierwszym etapem jest zarejestrowanie domeny, czyli naszej nazwy. Wiele osób decyduje się na kombinację imienia i nazwiska, inni wymyślają sobie różne nazwy. Zarejestrować możemy dowolną nazwę pod warunkiem, że będzie ona dostępna, po rejestracji domeny w panelu należy ustawić DNS, które otrzymamy od dostawcy hostingu. Kiedy już mamy domenę to czas rozejrzeć się za serwerem. Na początek wystarczą nam najtańsze serwery, które kosztują po kilka złotych miesięcznie. Wraz z rozwojem naszego serwisu będziemy mogli zmienić te parametry.

Napisano dnia: July 14th, 2016

Gdzie założyć bloga

Dobrze jest znaleźć serwer, który oferuje nam możliwość automatycznej instalacji skryptów. W takiej sytuacji po załogowaniu się na serwer wystarczy wybrać interesującą nas platformę blogową, kliknąć instalację i za minutę możemy się cieszyć z naszego nowego bloga. Najpopularniejszą platformą blogową jest wordpress. Wynika to z faktu że jego obsługa jest intuicyjna a dodatkowo dostępnych jest bardzo wiele rozszerzeń, które pozwalają nam na liczne modyfikacje i wprowadzanie zmian na naszej stronie. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć niepowtarzalną stronę co zapewne zachęci więcej osób do odwiedzin naszego bloga. Kiedy już wszystko jest skonfigurowane czas na pierwszą publikację, klikamy wpisy i dodaj nowy. Naszym oczom ukaże się edytor, podobny do popularnego Worda. Tam wpisujemy to co chcemy przekazać światu, dodajemy ewentualnie zdjęcia i wciskamy publikuj. Nasz wpis jest już aktywny na stronie. Kolejnym elementem jest wypromowanie naszej strony, to jednak już jest temat na osobny artykuł i opiszę to w innym miejscu.

Wygoda i ergonomia to podstawowe wartości, jakie ceni każdy użytkowników komputera oraz Internetu. Praca przy komputerze potrafi bardzo skutecznie zmęczyć nasze ciało, zwłaszcza podczas długich godzin siedzenia przed sprzętem komputerowym. Firma Microsoft wprowadziła na rynek zupełnie nowa, bardzo cienką klawiaturę Bluetooth Keybord Mobile 6000. Ta bardzo lekka bateria jest zasilana na stałe bateriami AAA. Świetnie […]

Kopiowanie bez zgody autora surowo zabronione - teksty chronione prawem.