May « 2016 « Audyt bezpieczeństwa informacji


Archiwum dla May, 2016

Napisano dnia: May 28th, 2016

Tuning koputera

Jesteś zainteresowany zmianą wyglądu swojego komputera? Jest na to kilka bardzo ciekawych metod. Jeśli masz komputer stacjonarny to masz bardzo duże pole do popisu. Najlepszym przykładem tego aby nasz komputer dobrze wyglądał jest tuning optyczny. Można w prosty sposób zrobić aby zaszokować oglądających. Bardzo prosta metoda to przezroczysta obudowa lub wycięty fragment w obudowie z przezroczystą szybką a do tego bardzo fajne kolorowe światła, które podświetlają naszą obudowę. Niby bardzo prosta rzecz nie wymagająca wielkiego wysiłku a naprawdę może zrobić pozytywne wrażenie na oglądających nasz komputer. Niby nie zrobiliśmy nic wielkiego ale mimo wszystko wrażenie pozostało. Taki tuning jest najprostszy jednak poza wyglądem nie zmienia nic w naszym komputerze. Osobiście nie jestem fanem tego rodzaju modyfikacji. Generalnie jednak tuning w komputerach jest doć popularny a co za tym idzie często można się z nim spotkać, musimy jednak uważać żeby nie przedobrzyć bo wówczas może się to okazać dla nas zgubne.

Napisano dnia: May 22nd, 2016

Podkręcamy komputer

Jeśli jesteś fanem zmian w swoim komputerze to na pewno wiesz ze w sumie masz dwie możliwości jakichkolwiek zmian.  Możesz zmieniać wygląd komputera jak i również jego możliwości czyli parametry poszczególnych  części osadzonych w środku. Osobiście uważam, że zmienianie parametrów części wymaga o wiele większej wiedzy niż zmiana wyglądu. Powodem tego jest możliwość zepsucia kolejnych części. Dlatego też to wymaga o wiele większej wiedzy z zakresu informatyki niż tuning optyczny. W przypadku tego drugiego nie mamy w zasadzie możliwości zepsucia czego kol wiek poza samą obudową. A w przypadku zmian parametrów może spalić się w zasadzie wszystko w czym zaczęliśmy grzebać i nie tylko. Dlatego też szacunek dla ludzi, którzy potrafią podkręcić mocno komputery tak aby zyskały one o wiele większą moc. Generalnie pamiętajmy że jak podkręcamy nieumiejętnie procesor albo kartę graficzną to niestety często kończy się to uszkodzeniem i poważnymi kosztami zakupu nowego sprzętu.

Napisano dnia: May 17th, 2016

Ze starego komputera zrób nowy

Jeśli masz stary komputer i chcesz z niego wyciągnąć dodatkową moc to jest na to bardzo prosty sposób. Możesz przyspieszyć procesor czy też pamięć naszego komputera. Jest to sposób aby stary komputer potrafił o wiele więcej. Tuning poprzez podkręcanie komputera jest stosunkowo skomplikowany. Teoretycznie wystarczy tylko podkręcić sam procesor aby dzięki temu zyskać dużo dodatkowej mocy. Jednak to tylko teoria. W praktyce trzeba zapewnić jeszcze dodatkowe chłodzenie nie tylko dla samego procesora ale również dla pozostałych części, które także zostaną przyspieszone wraz z podkręceniem procesora. A dodatkowo trzeba uważać aby nie przesadzić z przyspieszeniem naszego komputera ponieważ jeśli za dużo dodamy możliwości to spowodujemy spalenie i nie zostanie nam nic. Trzeba bardzo ostrożnie podchodzić do tego rodzaju zabaw ze sprzętem.

Znudził Ci się Twój stary komputer?  Jest fajna metoda na jego odświeżenie. Jeśli masz komputer stacjonarny to masz bardzo duże pole do popisu.

Napisano dnia: May 10th, 2016

Tuning optyczny

Najlepszym przykładem tego aby nasz komputer dobrze wyglądał jest tuning optyczny. Jeśli chodzi o fakt aby ludzie, którzy widzieli nasz komputer byli w szoku to można to prosto zrobić. Bardzo prosta metoda to przezroczysta obudowa lub wycięty fragment w obudowie z przezroczystą szybką a do tego bardzo fajne kolorowe światła, które podświetlają naszą obudowę.

Niby bardzo prosta rzecz nie wymagająca wielkiego wysiłku a naprawdę może zrobić pozytywne wrażenie na oglądających nasz komputer. Niby nie zrobiliśmy nic wielkiego ale mimo wszystko wrażenie pozostało. Jeśli chodzi o tuning optyczny to jest on najprostszy. Nie wnosi nic poza tym jednak jest fajny. Osobiście nie jestem fanem tego rodzaju modyfikacji. Mimo wszystko bardzo często okazują się one niezwykle przydatne. Zwłaszcza dla osób będących wielkimi fanami gier, które wymagają grafiki na najwyższym poziomie wówczas to tuning pozostaje jedynym sposobem na to żeby te gry prawidłowo działaly.

Napisano dnia: May 3rd, 2016

Nowoczesność czy przeżytek

Wiele kontrowersji budzą obecnie komputery stacjonarne. Czy wciąż można uważać je za szczyt techniki, tym bardziej, że i ceny i osiągi komputerów przenośnych stają się coraz bardziej porównywalne? W rzeczywistości to właśnie komputery stacjonarne są najlepszym rozwiązaniem do domu. Są szczególnie atrakcyjne jako rozwiązanie jednocześnie dla osób, które pracują przy komputerze i dla graczy. Warto odnotować fakt, że nawet, jeśli uznamy, że komputery przenośne nie różnią się od stacjonarnych najważniejszymi parametrami to jednak zawsze te ostatnie będą charakteryzowały się większym komfortem, zwłaszcza podczas gier.

Cenowo, jako się rzekło, różnice nie są wybitnie drastyczne, choć tu oczywiście trudno o jednoznaczną ocenę, która trafnie oddawałaby rzeczywistość. Ceny bowiem są bardzo niestabilne w zależności od różnych parametrów. Na pewno jednak nieuprawnione jest stwierdzenie, że komputery stacjonarne to przeżytek. Brak mobilności nie zawsze jest wadą. Istnieje szereg sytuacji, w których mobilność absolutnie nie ma najmniejszego znaczenia, zaś wielkość monitora czy klawiatury- dla wygody- owszem. Należy wziąć do pod uwagę planując zakup komputera.

Firma Dell wprowadza coraz bardziej innowacyjne rozwiązanie, aby ułatwić pracę i użytkowanie sprzętu komputerowego czy Internetu. Przede wszystkim firma skupia się na dokładnym słuchaniu swoich klientów i użytkowników, tak by kompleksowo móc sprostać ich preferencjom i wymaganiom. Projektory multimedialne to bardzo niedoceniane urządzenie, jednak światowej marki firma Dell właśnie im postanowiła poświęcić sporo uwagi. Dla […]

http://skuteczni.pl | Kurtyny bezpieczeństwa Kopiowanie bez zgody autora surowo zabronione - teksty chronione prawem.