March « 2016 « Audyt bezpieczeństwa informacji


Archiwum dla March, 2016

Napisano dnia: March 25th, 2016

Komputer do pracy

To, jaki komputer uznamy za najbardziej przydatny do wykonywania codziennych obowiązków zawodowych zależy od wielu czynników. Nie można nawet orzec,  że lepszy będzie komputer przenośny od stacjonarnego, ponieważ wszystko zależy od rodzaju wykonywanej pracy. Mobilność, owszem, jest silnym atutem, jednak nie w każdym zawodzie jest potrzebna. Często wystarczy dobry komputer stacjonarny, zwłaszcza do prac biurowych, bo biura mobilne należą raczej do rzadkości. Nie generalizujmy jednak, ponieważ dobre biuro zazwyczaj można zabrać wszędzie mając odpowiednie komputery przenośne.

Warto o tym pamiętać, ale nie dajmy się zwariować- wyjeżdżając na wakacje niekoniecznie bardzo zależy nam na tym, aby wciąż pozostawać w pracy dzięki ultra wydajnemu, najlepszemu netbookowi. Mobilność i komputery przenośne to raczej domena osób ze stanowisk zarządzających, które muszą bezustannie trzymać rękę na pulsie. Wówczas rzeczywiście zwykłe komputery stacjonarne to za mało, i przydaje się nieoceniona pomoc, jaką mogą zapewnić wyłącznie różnego rodzaju komputery przenośne. Przed zakupem komputera wypadałoby więc dobrze rozważyć wszystkie kwestie, bo nie zawsze użyteczność idzie w parze z naszymi wyobrażeniami o niej.

Napisano dnia: March 20th, 2016

Praca przy komputerze

To, że praca na niemal każdym stanowisku może być wydajniejsza dzięki komputerom nikogo już specjalnie nie dziwi. Dziwić natomiast może fakt, że dość często komputery nie są odpowiednie dobrane do specyfiki konkretnych zadań. Szał na komputery przenośne spowodował, że rozwiązania w postaci komputerów stacjonarnych wydają się nieatrakcyjne już przez sam fakt nie bycia mobilnymi. Takie podejście, jakkolwiek prowadzi do zakupu najbardziej prestiżowego sprzętu, daje w efekcie obniżenie skuteczności. Komputery stacjonarne, choć ich wadą rzeczywiście może być stacjonarność sama w sobie, to jednak mają wiele cech, które decydują o ich zwiększonej przydatności na przykład w pracach biurowych, gdzie ważny jest czytelny monitor i ergonomia stanowiska pracy. W takich miejscach rzeczywiście komputery stacjonarne sprawdzają się lepiej niż komputery przenośne. W każdym razie jednak zakup nowego komputera do pracy powinien zostać przemyślany, bo rynek jest naprawdę szeroki i pewne rozwiązania mogą w pewnym momencie stać się bardziej atrakcyjnymi, niż się to początkowo mogło wydawać. Nie można tez jednoznacznie stwierdzić, że w pewnym momencie nie będzie wskazane przejście z komputera stacjonarnego na przenośny.

Napisano dnia: March 14th, 2016

Zmiany dynamiczne

Różnorodność dostępnych na rynku komputerowym rozwiązań sprawia, że tradycyjny podział na komputery stacjonarne i przenośne jest mniej wyraźny niż jeszcze jakiś czas temu. Oczywiście znacznie łatwiej jest „uziemić” komputer mobilny- bez mobilnego internetu w zasadzie staje się on przenośną maszyną do pisania, a można to wrażenie spotęgować na przykład sprzęgając go ze stacjonarnym monitorem. Trochę trudniej jest zmobilizować komputery stacjonarne, jednak dzięki dyskom zewnętrznym i innym wynalazkom można prowadzić działania na własnych plikach na niekoniecznie swoim komputerze, i jest to, o dziwo, zadanie znacznie bardziej logiczne niż praca na potwornie okablowanym laptopie. Warto zauważyć, że tez nie zawsze mobilność powinna być wyznacznikiem jakości. Nie da się ukryć, że komputery przenośne to wyższy prestiż i zazwyczaj większa wygoda. W ostateczności jednak coś za coś i dostajemy z reguły słabszą grafikę, a i pracę z touchpadem nie każdy uznaje za przyjemność. Zbyt często zapominamy, że mobilny i lepszy to nie synonimy i istnieje milion sytuacji, w których komputer stacjonarny będzie zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem. Wszystko zależy od przeznaczenia danego komputera i charakteru naszego zajęcia oraz stylu życia.

Napisano dnia: March 5th, 2016

Historia błyskawicznego rozwoju

Komputer jest świetnym przykładem urządzenia, które starzeje się w zasadzie momentalnie. Jeśli kupujemy komputery przenośne w hipermarketach, czego zdecydowanie się nie poleca, to już na starcie otrzymujemy sprzęt, które jest de facto przestarzały. Lepiej sprawa ma się w profesjonalnych sklepach, gdzie zarówno komputery stacjonarne jak i przenośne trzymają się w rozsądnych granicach. Nie jest to wina sklepu, ale tego, że przez okres produkcji danego modelu, który rzadko wynosi więcej niż kilka- kilkanaście miesięcy, wdrożone są już nowe rozwiązania w podobnym zakresie lepiej realizujące swoje zadania. Warto zapamiętać też, że rozbudowa zestawów komputerowych, szczególnie chętnie stosowana, jeśli chodzi o komputery stacjonarne też właściwie nie odpowiada funkcjonalnie nowemu sprzętowi. Każdorazowo bowiem kupujemy sprzęt nieco gorszy niż obecnie jest produkowany. Nie jest to jednak argument przeciwko modernizacji, ale jedynie za dokonywaniem jej z głową, ponieważ kupowanie chaotycznie różnych części do niczego nie doprowadzi, zwłaszcza, że komputery IBM także mają określoną podatność na rozbudowę i po prostu pewne manewry nie mają większego sensu bo i tak nie poprawią wydajności sprzętu.

Napisano dnia: March 1st, 2016

Dobry sklep komputerowy

Błyskawiczny rozwój komputerów to warunki idealne dla funkcjonowania najrozmaitszych sklepów komputerowych. W jednym można otrzymać sprzęt tańszy, w innych droższy a i nie zawsze skorelowane jest to z jakością. Na pewno w każdym przypadku należy zakup poprzedzić dobrym rozważeniem za i przeciw. Nie wszystkie komputery IBM są tak samo dobrym wyborem, wszystko bowiem zależy od sposobu użytkowania sprzętu. Gdzie indziej znajdą zastosowanie szybkie komputery, gdzie indziej, oględnie mówiąc, przeciętne.

Nie wszędzie bowiem od razu potrzebna jest grafika trójwymiarowa, gigantyczne monitory i nie wiadomo co więcej. Z cała pewnością komputery różnią się jeden od drugiego i dobry sklep komputerowy to taki, gdzie taki podział mogą na nasze potrzeby arbitralnie wprowadzić, wskazując ten sprzęt, który do wybranych zadań będzie najbardziej odpowiedni. Wydawać by się mogło, że to proste zadanie, ale rzeczona różnorodność sprzętu czyni je niemal niewykonalnym. Komputery IBM to dziedzina, w której trzeba być znawcą, aby można było prowadzić dobry sklep. To trudny biznes, bo w warunkach ciągłej rotacji towaru, pojawiania się nowych rozwiązań i nowych patentów na ich wykorzystanie, a połapanie się w tym wszystkim jest przynajmniej bardzo trudne, o ile w ogóle możliwe.

Drukarka jest sprzętem komputerowym, który ma na celu przede wszystkim przeniesienie jakiegoś tekstu czy też obrazka na papier. W bardziej skomplikowanych przypadkach można również przenosić dany obiekt czy tekst na folię, a nawet płótno. Drukarka jest bardzo przydatna zarówno w domu jak i w biurze. Zostały stworzone przede wszystkim po to, by odciążyć ręczne pisanie […]

http://krzesla-biurowe.biz.pl/krzesla-restauracyjne/ Kopiowanie bez zgody autora surowo zabronione - teksty chronione prawem.