February « 2016 « Audyt bezpieczeństwa informacji


Archiwum dla February, 2016

Napisano dnia: February 24th, 2016

Jak wybrać komputer

Wybór na rynku komputerowym jest w zasadzie nieograniczony. Producenci dostarczają na rynek najróżniejszych rozwiązań, które z różną skutecznością nadają się do wykonywania różnych zadań. Inaczej bowiem wykorzystać można komputery stacjonarne, inaczej zaś różnego rodzaju komputery mobilne. Zasadniczo zasada ich działania jest przecież identyczna, ale nikomu nie trzeba tłumaczyć, dlaczego z netbooka nie da się zrobić zastępnika konsoli do gier, za to komputery stacjonarne nie nadają się na mobilne biuro.

To wszystko to truizmy, jednak często pomijane przy wyborze komputerów. Oczywiście błędny wybór później się na swój sposób zemści- niedopasowany komputer po prostu jest niewygodny do realizowania określonych funkcji. Wybierając komputery dobrze jest zasięgnąć porady specjalisty, co pozwoli uniknąć większości przykrych w skutkach pomyłek, a przy okazji pomoże zaoszczędzić trochę pieniędzy, które można wydać na peryferia odpowiednie do danego komputera. Warto wiedzieć, że komputery IBM wybieramy tuż przed zakupem, bowiem te, które wybierzemy na kilka miesięcy przed dokonaniem zakupu, prawdopodobnie w ogóle już nie będą produkowane jako całe zestawy.

Napisano dnia: February 20th, 2016

Komputer komputerowi nie równy

Wybór komputera nie jest wcale sprawą łatwą. Wiedzą o tym wszyscy, którzy ostatnio doświadczyli różnorodności, w która rozwinęły się komputery. Cóż z tego, że podzielimy je sobie wstępnie na komputery stacjonarne i przenośne, skoro w każdej z tych kategorii można znaleźć sprzęt całkowicie różny, o zupełnie odmiennym przeznaczeniu. Tradycyjne komputery IBM teraz to klasa, której nazwą określa się także produkty innych producentów, to jednak świadczy wyłącznie o poziomie rozpoznawalności i zdolności do wyznaczania nowych trendów, jakie mam firma IBM. Dziś wciąż komputery stacjonarne stanowią lwią część zakupów w sklepach komputerowych, nikt jednak nie ma możliwości, że szala zwycięstwa w tym rankingu może przechylić się na stronę zajmowaną przez komputery przenośne. Bardziej poręczne od swoich większych braci niekoniecznie jednak w całej rozciągłości są w stanie zastąpić i wyprzeć komputery, do których się przyzwyczailiśmy. Tym bardziej, że w wielu przypadkach różnica w cenie jest na tyle wyraźna, że tego typu zastąpienie komputerów stacjonarnych przez przenośne mogłoby być bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe. Można więc sadzić, że obie klasy jeszcze przez długi czas będą koegzystowały.

Firma Microsoft również wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadza coraz do nowsze rozwiązania do swojej oferty sprzedażowej. I tak ta światowej renomy firmy wprowadza do produkcji zupełnie nową klawiaturę Arc Keybord. Ta klawiatura ma przypominać i wywołać podobne reakcje jak wprowadzone przez firmę Microsoft myszka- Arc Mouse. To jedna rodzina, która ma zdobyć zaufanie i […]

Kopiowanie bez zgody autora surowo zabronione - teksty chronione prawem.