October « 2014 « Audyt bezpieczeństwa informacji


Archiwum dla October, 2014

Napisano dnia: October 9th, 2014

Rola komputerów w naszym życiu

Większość z nas nie wyobraża sobie dzisiaj funkcjonowania bez komputerów. Tak naprawdę wykorzystujemy je w pracy, podczas nauki, a także do rozrywki czy załatwiania różnorodnych spraw. Dostęp do sieci posiada większość z nas, a coraz większa liczba domowników przekonuje się do korzyści jakie płyną z korzystania z internetu. Dzięki bankowości mobilnej, w parę chwil zapłacimy nasze rachunki, nie musząc przejmować się czy zdążymy do banku przed jego zamknięciem. Sami wybieramy sobie porę płacenia naszych zobowiązań, co dla osób zapracowanych jest rozwiązaniem bardzo komfortowym.

Cenimy sobie także komputerową komunikację, ponieważ większość z nas posiada pocztę elektroniczną czy konto na portalu społecznościowym. Większość z tych osób deklaruje, że korzysta z sieci właściwie codziennie. Internet daje nam szansę komunikowania się z rodziną i znajomymi, często poznajemy także nowych ludzi za pomocą for internetowych czy czatów. W sieci każdy może znaleźć odpowiednią rozrywkę dla siebie, a także zapoznać się z bieżącymi wiadomościami z kraju i świata.

Napisano dnia: October 6th, 2014

Bankowość internetowa- jakie korzyści?

Już tak wiele osób doceniło uroki posiadania konta internetowego. Sam decydujesz kiedy ma być dokonany przelew, bo to ty jesteś Panem swojego konta. O każdej porze dnia i nocy, w domu czy w pracy, z komputera czy z telefonu możesz bezpiecznie korzystać z uroków konta w banku internetowym. Statystycznie co trzeci Polak w wieku 24-35 lat deklaruje, że korzystał już z usług bankowości internetowej. Argumenty jakie podają na potwierdzenie słuszności tej decyzji to przede wszystkim : komfort, szybkość korzystania, wygoda i brak ograniczeń. Bez ponoszenia żadnych kosztów, w kilka minut można założyć konto w wirtualnym oddziale wybranego banku.

Nawet karta kredytowa aktualnie nie stanowi żadnych kosztów. Możliwości są naprawdę olbrzymie. W XXI wieku przez internet można robić praktycznie wszystko. Od zakupów aż po własny dochodowy biznes. Siedząc wygodnie w fotelu przed komputerem możemy mieć pewność, że nasze pieniądze są bezpieczne i dostępne w każdej chwili. Warto posiadać własne konto oszczędnościowe na którym można gromadzić pieniądze i mieć do nich dostęp 24 godziny na dobę.

Napisano dnia: October 3rd, 2014

Komputery ulubionym źródłem rozrywki

Wiele osób nie lubi pory zimowej ze względu na długie i zimne wieczory. Pogoda nie zachęca do wychodzenia z domu dlatego wiele osób nie ma pomysłu na to co zrobić z czasem wolnym. Możliwości jednak jest naprawdę dużo, warto więc poszukać ciekawszej formy rozrywki niż oglądanie telewizji. Długie zimowe wieczory to czas, który warto poświęcić na rozwijanie swoich pasji. W domu można uczyć się języków, pisać wiersze, zajmować się rękodziełem, kolekcjonerstwem albo czytać ulubione książki. Jest to dobry czas by posiedzieć przed komputerem albo warto to zrobić inaczej niż zwykle.

Zamiast tracić czas na portalach społecznościowych czy plotkarskich lepiej wziąć udział w wirtualnym szkoleniu, przyłączyć się do jakiejś akcji charytatywnej albo z pomocą internetowych poradników nabyć nową umiejętność. Zimowe wieczory to dobry czas także na to by zaprosić do siebie znajomych. Wspólnie można miło spędzić czas grając w karty, oglądając stare zdjęcia przy miłej muzyce. Warto także zrobić spotkanie kulinarne, gdzie każdy przynosi potrawy osobiście przyrządzone. Gdy mamy wolny zimowy wieczór i spędzamy go w samotności możemy go przeznaczyć na osobiste podsumowania i zrobienie planów na przyszłość.

Firma Dell wprowadza coraz bardziej innowacyjne rozwiązanie, aby ułatwić pracę i użytkowanie sprzętu komputerowego czy Internetu. Przede wszystkim firma skupia się na dokładnym słuchaniu swoich klientów i użytkowników, tak by kompleksowo móc sprostać ich preferencjom i wymaganiom. Projektory multimedialne to bardzo niedoceniane urządzenie, jednak światowej marki firma Dell właśnie im postanowiła poświęcić sporo uwagi. Dla […]

hologram kolekcjonerski Kopiowanie bez zgody autora surowo zabronione - teksty chronione prawem.