June « 2012 « Audyt bezpieczeństwa informacji


Archiwum dla June, 2012

Napisano dnia: June 2nd, 2012

Kopie bezpieczeństwa i ich znaczenie na co dzień

Informacja jest dziś o wiele więcej warta, niż jakikolwiek przedmiot, a mimo to tak często o tym zapominamy. Z jednej strony trzymamy na komputerze tysiące plików i dokumentów, które są dla nas ważne, a z drugiej zupełnie zapominamy o ich ochronie. Tymczasem dane można stracić na wiele sposobów, nie tylko poprzez atak hakerów czy wirusów, ale również i na skutek własnego głupiego błędu. Nieraz pewnie zdarzyło Ci się usunąć cały folder, chociaż były w nim ważne pliki. Także i awarie sprzętu nie są zjawiskami odosobnionymi. Dlatego tak ważne jest regularne tworzenie kopii zapasowych, zwłaszcza że nie jest to wcale drogie, a my nie musimy się właściwie niczym zajmować, a jedynie zainstalować odpowiedni program komputerowy i pamiętać o tym, aby go nie wyłączać. Jak widać, kopie bezpieczeństwa to bardzo ważny aspekt codziennego korzystania z komputera, a ich wykonywania powinno być obowiązkiem każdego, kto chce spać spokojnie bez obaw o utratę poufnych lub ważnych dokumentów, także związanych z życiem prywatnym.

Napisano dnia: June 2nd, 2012

Czyszczenie oraz przyspieszanie komputera i laptopa

Komputery zaśmiecają się o wiele szybciej niż dowolne inne miejsca na świecie. Żadne mieszkanie, nawet po miesiącu codziennego użytkowania, nie będzie wyglądać tak jak niezadbany pulpit przeciętnego polskiego laptopa, na którym znajdziemy dosłownie wszystko. Czyszczenie komputera jest tak ważne zwłaszcza dlatego, że ma niebagatelny wpływ na szybkość jego działania. Wygląda więc  na to, że czyszczenie komputera to również jego przyspieszanie, a co za tym idzie podnoszenie jego użyteczności na co dzień. Niemniej, jeśli już zadbamy o sprawność wewnętrzną naszego laptopa, nadal będziemy potrzebować większej wydajności. Możemy ją zdobyć między innymi dzięki maksymalnemu wykorzystaniu mocy obliczeniowej zainstalowanych w naszym sprzęcie urządzeń. Tak czy inaczej, najlepiej sprawi się z pewnością wizyta z komputerem w serwisie, bo specjaliści nie tylko zadbają kompleksowo o stan naszego oprogramowania, ale też zajmą się sprzętem. Oddanie samochodu na przegląd to normalka, dlaczego z komputerami jest inaczej?

Drukarka jest sprzętem komputerowym, który ma na celu przede wszystkim przeniesienie jakiegoś tekstu czy też obrazka na papier. W bardziej skomplikowanych przypadkach można również przenosić dany obiekt czy tekst na folię, a nawet płótno. Drukarka jest bardzo przydatna zarówno w domu jak i w biurze. Zostały stworzone przede wszystkim po to, by odciążyć ręczne pisanie […]

toner hp m1132 Kopiowanie bez zgody autora surowo zabronione - teksty chronione prawem.