May « 2012 « Audyt bezpieczeństwa informacji


Archiwum dla May, 2012

Napisano dnia: May 2nd, 2012

Jak zadbać o bezpieczeństwo komputera?

Mimo regularnie wyświetlanych przez system operacyjny informacji o potencjalnych zagrożeniach dla naszego komputera, rzadko ktokolwiek zdaje sobie sprawę, że są one naprawdę poważne i bez przedsięwzięcia odpowiednich kroków możemy nie tylko utracić dane, ale i pieniądze. Internet od zawsze był światem, w którym oszustwa zdarzały się dość często. Największy wpływ miała na to ta sytuacja, że programiści byli zawsze szybsi niż developerzy i potrafili sprawnie wykorzystywać luki w oprogramowaniu. Niezależnie od szczegółów technicznych, powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo. Na pytanie jak to zrobić, najlepiej odpowiada nam zdrowy rozsądek. Oczywiście, przede wszystkim trzeba zadbać o bezpieczeństwo software, czyli o instalację programu antywirusowego i innych tego typu zabezpieczeń, niemniej często to nie wystarcza. Dlatego nie powinniśmy się bać kontaktu z profesjonalistami, zwłaszcza z firmami zajmującymi się profesjonalnym serwisowaniem komputerów zawirusowanych lub zaspamowanych. Już jedna taka kontrola może mieć wielki wpływ na nasze bezpieczeństwo w sieci.

Napisano dnia: May 2nd, 2012

Jak odzyskać dane z uszkodzonego dysku?

Bezpieczeństwo danych to jedna z najistotniejszych spraw, jakimi powinna się zajmować osoba pracująca przy komputerze. I nie chodzi tu tylko o hasła do stron internetowych, ale o różnego rodzaju innowacyjne badania i produkty informacyjne, które mają o wiele większą wartość, niż fizyczne przedmioty. Tymczasem my nagminnie o tym zapominamy, zupełnie ignorując konieczność tworzenia kopii zapasowych i zapisujemy wszystko na jednym dysku, zapominając o jakimkolwiek szyfrowaniu czy zabezpieczeniu się. Stąd późniejsze problemy, które czasem kończą się koniecznością odzyskiwania utraconych danych. Na szczęście dziś dysponujemy wieloma profesjonalnymi firmami, a te z kolei mają w swoich zasobach kosmicznie rozwinięte programy, które potrafią nie tylko odratować niemal każdy megabajt tekstu, ale też odtworzyć utracone zdjęcie lub plik dźwiękowy, a nawet wideo. Aby odzyskać dane z uszkodzonego dysku, wystarczy więc odstawić takie urządzenie do odpowiedniej firmy. Co prawda, można tego próbować na własną rękę, ale często można wyrządzić jeszcze więcej szkód, niż korzyści. Tak czy inaczej, ważne że da się te dane odzyskać.

Firma Dell wprowadza coraz bardziej innowacyjne rozwiązanie, aby ułatwić pracę i użytkowanie sprzętu komputerowego czy Internetu. Przede wszystkim firma skupia się na dokładnym słuchaniu swoich klientów i użytkowników, tak by kompleksowo móc sprostać ich preferencjom i wymaganiom. Projektory multimedialne to bardzo niedoceniane urządzenie, jednak światowej marki firma Dell właśnie im postanowiła poświęcić sporo uwagi. Dla […]

Kopiowanie bez zgody autora surowo zabronione - teksty chronione prawem.