April « 2012 « Audyt bezpieczeństwa informacji


Archiwum dla April, 2012

Napisano dnia: April 2nd, 2012

Przyspiesz swój komputer

Poprawienie wydajności komputera nie zawsze wiąże się z kupnem zupełnie nowego sprzętu, a wszystko dlatego, że producenci świadomie nie wykorzystują wszystkich walorów swoich urządzeń, dbając o ich bezpieczeństwo i gwarancję użyteczności wobec nas. Niemniej, jeśli czujemy się na siłach, możemy korzystając z dostępnej w Internecie wiedzy poeksperymentować i znacząco przyspieszyć szybkość działania naszego komputera. Mało tego, nawet jeśli już uda nam się z tym uporać, możemy nadal wyciągnąć z naszego PC więcej. Mało kto wie, jak wielki wpływ na szybkość działania komputera ma dbanie o jego oprogramowanie. Nieusunięte aplikacje nie tylko potrafią włączać się niekontrolowane, ale też pozostawiają po sobie ślady na dysku. Pozbądźmy się ich, aby nasz komputer działał szybciej. Reasumując, przyspieszenie komputera wcale nie wiąże się z kosztowną modernizacją. Często wystarczy tylko bazować na zakupionym już dawno sprzęcie i wycisnąć z niego maksimum. Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie, a w razie czego skonsultujmy się ze specjalistami.

Napisano dnia: April 2nd, 2012

Niebezpieczeństwa czyhają w Internecie

Internet już od swoich początków był miejscem niebezpiecznym, w którym każdy mógł być każdym, a przez to mógł swobodnie oszukiwać i podszywać się pod inne osoby. Na szczęście, druga strona też nigdy nie próżnowała i tak powstały wszelkiego rodzaju antywirusy. Niemniej, jakkolwiek patrzeć, Internet nadal jest miejscem, dla którego utrata ważnych danych jest najbardziej prawdopodobna. Nie sposób określić, jak wielki wpływ ma zachowanie zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z niego, ale jedno jest pewne, nie da się tego wyolbrzymić. Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że informacja jest dziś warta o wiele więcej niż dowolny przedmiot. Nawet banalny wydawałoby się problem, taki jak utrata hasła do Facebooka może mieć ponure konsekwencje, ponieważ dzięki niemu można się o nas wiele dowiedzieć. Warto więc podchodzić do wszelkich internetowych fajerwerków z głową i nie bać się w razie czego konsultacji z profesjonalistami, którzy na co dzień zajmują się walką z wirusami i spamerskim oprogramowaniem, bo dzięki temu możemy sobie pomóc.

Firma Dell wprowadza coraz bardziej innowacyjne rozwiązanie, aby ułatwić pracę i użytkowanie sprzętu komputerowego czy Internetu. Przede wszystkim firma skupia się na dokładnym słuchaniu swoich klientów i użytkowników, tak by kompleksowo móc sprostać ich preferencjom i wymaganiom. Projektory multimedialne to bardzo niedoceniane urządzenie, jednak światowej marki firma Dell właśnie im postanowiła poświęcić sporo uwagi. Dla […]

Kopiowanie bez zgody autora surowo zabronione - teksty chronione prawem.