March « 2012 « Audyt bezpieczeństwa informacji


Archiwum dla March, 2012

Napisano dnia: March 2nd, 2012

Jak zabezpieczyć komputer przed wirusami?

Mimo że większość z nas nie ma zbyt wielu doświadczeń z poważnymi wirusami, to nie możemy zapominać, że gdzieś w sieci one wciąż krążą i potrafią w końcu zawitać do naszego komputera i zrobić porządek z poufnymi danymi, hasłami, a nawet pieniędzmi. Dlatego bezpieczeństwo domowego i służbowego komputera to absolutny obowiązek każdego, kto chce spać spokojnie i nie martwić się o utratę tajemnic wartych dużych pieniędzy. Pozostaje jednak pytanie, jak zadbać o własny komputer, aby uchronić go przed wirusami? Wydawałoby się, że instalacja oprogramowania antywirusowego albo całego pakietu bezpieczeństwa w zupełności wystarczy, tymczasem okazuje się że niektóre złośliwe bestie potrafią przebić się przez każdą barierę i wyrwać z naszego systemu to, na czym im zależy. Dlatego należy pamiętać o kopiach zapasowych. Tworzenie ich jest bardzo proste, a potrafią one nie tylko niejednokrotnie uratować nas przed wielkimi problemami, ale też uwolnić nas od stresu i strachu przed utratą poufnych informacji i wiele wartych plików.

Napisano dnia: March 2nd, 2012

Kopie bezpieczeństwa: dlaczego są takie ważne?

Przechowywanie ważnych i cennych danych na komputerze, to czynność nie tyle powszechna, co wręcz konieczna. W końcu komu chciałoby się drukować wszystkie tajne informacje i zaraz po tym usuwać je z komputera, zwłaszcza że ślad po nich wcale by nie zniknął? Doskonale jednak wiemy, że zaledwie jedna kopia ważnego dokumentu, to o wiele za mało. Mimo to, tak często ignorujemy potrzebę tworzenia kopii zapasowych plików, a przecież może to oszczędzić nam bardzo wielu nieprzyjemności, zwłaszcza finansowych i zawodowych. Co więcej, tworzenie kopii bezpieczeństwa jest niemal zupełnie darmowe, a jeśli nie potrafimy tego zrobić, dlaczego nie oddać komputera do profesjonalnego serwisu i już następnego dnia zgłosić się po obraz całego dysku twardego na płytach DVD? Kopie bezpieczeństwa to po prostu obowiązek każdego z nas, kto chce spać spokojnie bez obaw o utratę poufnych danych. Pamiętajmy, że cały proces jest bardzo prosty, a jego skutki mogą niejednokrotnie uchronić nas przed niesamowitym stresem i koniecznością kosztownego odzyskiwania danych.

Drukarka jest sprzętem komputerowym, który ma na celu przede wszystkim przeniesienie jakiegoś tekstu czy też obrazka na papier. W bardziej skomplikowanych przypadkach można również przenosić dany obiekt czy tekst na folię, a nawet płótno. Drukarka jest bardzo przydatna zarówno w domu jak i w biurze. Zostały stworzone przede wszystkim po to, by odciążyć ręczne pisanie […]

infekcja wordpress poznań Kopiowanie bez zgody autora surowo zabronione - teksty chronione prawem.