February « 2012 « Audyt bezpieczeństwa informacji


Archiwum dla February, 2012

Napisano dnia: February 2nd, 2012

Naprawa komputera wcale nie musi być trudna

Awarie komputerów to jeden z największych problemów w każdym gospodarstwie domowym. Wynika to przede wszystkim z tego, że w większości domów komputera nawet nie wyłączamy, więc kiedy go tracimy, nie możemy się do tego przyzwyczaić w żaden sposób. Okazuje się jednak, że oddawanie komputera do serwisu i czekanie przez cały tydzień na telefon zwrotny, to nie jedyne nasze wyjście, ponieważ naprawa komputera rzadko wiąże się z awarią sprzętu, a częściej z problemami z samym systemem operacyjnym. Jeżeli dysponujemy drugim komputerem, z pewnością pomogą nam internauci, którzy przeżywali już kiedyś podobny problem. Jeżeli jednak nie czujemy się na siłach lub nie mamy ochoty spędzić cały weekend przy rozmontowanym komputerze, lepiej zadzwonić do serwisu. Oczywiście wszystko zależy od naszej wiedzy dotyczącej tego rodzaju sprzętu, więc jeżeli znamy się na tym, możemy zaryzykować nawet naprawę komputera na gwarancji, ale jeśli czujemy się w tym temacie zieloni, lepiej nie ryzykować, bo możemy zrobić więcej złego, niż dobrego.

Napisano dnia: February 2nd, 2012

Odzyskiwanie utraconych danych

Czasem zdarza się tak, że nawet pomimo zachowania wszystkich możliwych środków ostrożności i zabezpieczenia się przed wszelkimi potencjalnymi zagrożeniami, gdzieś pojawia się tajemniczy błąd lub atak, który pozbawia nas bardzo istotnych dla nas danych. Nie warto wówczas wpadać w panikę, bo dysk twardy, a nawet płyta CD, mają bardzo niewiele wspólnego z papierem, a pozornie utracone dane da się odzyskać, trzeba tylko dysponować odpowiednim sprzętem i oprogramowaniem, które będzie do tego zdolne. Co prawda istnieje wiele sposobów na nieodwołalne zniszczenie plików komputerowych, ale właściwie nie da się tego zrobić nieumyślnie, dlatego jeśli przytrafi nam się utrata danych, często można je odzyskać. Pozostaje pytanie jak to zrobić, aby nie wydać fortuny? Oczywiście można próbować na własną rękę, ale tak możemy pogorszyć sytuację, dlatego lepiej od razu udać się do specjalistycznego serwisu i oddać komputer ludziom, którzy zajmą się tym profesjonalnie i postarają się odzyskać dla nas wszystko, co było istotne.

Firma Microsoft również wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadza coraz do nowsze rozwiązania do swojej oferty sprzedażowej. I tak ta światowej renomy firmy wprowadza do produkcji zupełnie nową klawiaturę Arc Keybord. Ta klawiatura ma przypominać i wywołać podobne reakcje jak wprowadzone przez firmę Microsoft myszka- Arc Mouse. To jedna rodzina, która ma zdobyć zaufanie i […]

Kopiowanie bez zgody autora surowo zabronione - teksty chronione prawem.