January « 2012 « Audyt bezpieczeństwa informacji


Archiwum dla January, 2012

Napisano dnia: January 2nd, 2012

Jak rozbudować swój komputer?

Technologia i miniaturyzacja zarazem to jedne z najbardziej fascynujących zjawisk, jakie możemy we współczesnym świecie obserwować. Rozwój techniki komputerowej jest tak dynamiczny, że wystarczy kilka lat, aby cena komputera spadła w zasadzie o ponad połowę. Stąd też ciągła konieczność modernizacji i rozwijania naszych domowych sprzętów, które muszą nie tylko doskonale radzić sobie z filmami w wysokiej rozdzielczości, ale też obsługiwać nowoczesne formy rozrywki i zapewniać komfort pracy z dużymi plikami. Jednak rozbudowa komputera o nowe komponenty lub zamiana starych na nowoczesne wcale nie jest taka prosta. Ambitni z pewnością podejdą do tego jak do wyzwania, ale większości z nas stres z tym związany jest zupełnie niepotrzebny i lepiej oddać komputer w ręce specjalistów. Modernizując komputer w serwisie możemy być pewni, że nie tylko będzie on złożony z głową, ale również że otrzymamy gwarancję na części i cały zestaw. Poza tym, nie popełnimy z pewnością tak częstych błędów zakupowych, które zdarzają się przecież każdemu.

Napisano dnia: January 2nd, 2012

Uszkodzony komputer: co z nim zrobić?

Średnio raz do roku zdarza się, że nasz domowy komputer przestaje działać tak, jak zwykł to robić dotychczas. Powstaje wtedy niemały problem, bo sytuacja braku dostępu do sieci nie jest zjawiskiem powszechnym i jest dość niekomfortowa. Dlatego rozwiązanie kłopotu z popsutym komputerem jest często priorytetem, toteż staramy się załatwić to jak najszybciej, często działając na własną rękę lub z pomocą znajomych. Tymczasem najlepszym rozwiązaniem jest oddanie komputera do profesjonalnego serwisu. Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto poświęcać cały wieczór albo i dwa, aby być może naprawić komputer, skoro wystarczy popracować dwie lub trzy godziny, aby móc zapłacić za naprawę w profesjonalnym markowym serwisie? Jeśli znamy się na sprzęcie, możemy się pobawić, ale jeśli nie jest to nasza mocna strona, z pewnością warto zaoszczędzić sobie nerwów i oddać komputer do naprawy. Nie tylko poradzimy sobie z problemem szybko, ale też będziemy pewni że zostanie to zrobione z głową.

Na rynku urządzeń drukujących również co pewnie czas pojawiają się zupełnie innowacyjne rozwiązania. Już od kilku lat znane są jednak drukarki fotograficzne. Jest to świetna propozycja dla osób, które posiadają aparaty cyfrowe i mogą we własnym domu stworzyć małe laboratorium fotograficzne. Tak jak kiedyś ciemnia spełniała funkcję prowadzącą do wywoływania zdjęć, tak dziś każdy może […]

Kopiowanie bez zgody autora surowo zabronione - teksty chronione prawem.