December « 2011 « Audyt bezpieczeństwa informacji


Archiwum dla December, 2011

Napisano dnia: December 2nd, 2011

Potrzebujemy więcej mocy

Komputery starzeją się o wiele szybciej niż ludzie, nie dziwi więc, że ich wartość użytkowa maleje z roku na rok, a my już w kilka miesięcy po zakupach zaczynamy rozglądać się za nowymi ofertami. Na szczęście, nawet stary komputer można modernizować i przyspieszać. Co ciekawe, rozwijanie wnętrza o nowe komponenty to nie jedyna droga do bardziej wydajnego komputera. Często ogromną różnicę robi samo przeczyszczenie oprogramowania, usunięcie zbędnych aplikacji i zadbanie o porządek na dysku twardym. Kiedy już się z tym uporamy, możemy pobawić się w overclocking. Wiedząc, że każde urządzenie może pracować szybciej, jest to tylko bardziej ryzykowne, możemy sprawić że szybciej będzie pracować wnętrze naszej maszyny. Z drugiej strony, jeśli się na tym nie znamy, można to zlecić. Co prawda jest to pewne ryzyko, bo sprzęt komputerowy lubi się palić, niemniej jest to również ogromna szansa na to, by wyciągnąć z komputera absolutne maksimum, nie wydając jednocześnie fortuny na nowe części, które i tak trzeba będzie wkrótce zmieniać.

Napisano dnia: December 2nd, 2011

Jak przyspieszyć swój komputer?

Szybszy komputer to marzenie równie powszechne, co nowy samochód, nie dziwi więc, że tak wiele powstało w Internecie serwisów opisujących metody modernizacji i przyspieszania komputera. Wiele z nich to działania na tyle proste, że możemy je wykonać sami. Trzeba wiedzieć, że producenci z premedytacją i świadomie zostawiają każdemu urządzeniu pewien bufor wydajności, który ma gwarantować długą pracę i bezpieczeństwo. Niemniej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten bufor wypełnić, jest to jednak dość ryzykowne. Dlatego przyspieszanie i usprawnianie komputera najlepiej zlecić profesjonalistom, bo jakkolwiek pewnie czujemy się w tej dziedzinie, ryzyko jest dość spore, a spalenie na przykład dysku twardego, to nie tylko utrata samego urządzenia, ale też danych. Przyspieszanie komputera można oczywiście załatwić na wiele sposobów i nie koniecznie trzeba kupować nowy sprzęt. Często wystarczy gruntownie przeczyścić system, niemniej jeśli nie znamy się na tym zbyt dobrze, czasem warto oddać komputer do serwisu.

Na rynku urządzeń drukujących również co pewnie czas pojawiają się zupełnie innowacyjne rozwiązania. Już od kilku lat znane są jednak drukarki fotograficzne. Jest to świetna propozycja dla osób, które posiadają aparaty cyfrowe i mogą we własnym domu stworzyć małe laboratorium fotograficzne. Tak jak kiedyś ciemnia spełniała funkcję prowadzącą do wywoływania zdjęć, tak dziś każdy może […]

http://www.starterzy.pl/strony/filozofia.html Kopiowanie bez zgody autora surowo zabronione - teksty chronione prawem.