October « 2011 « Audyt bezpieczeństwa informacji


Archiwum dla October, 2011

Napisano dnia: October 2nd, 2011

Kilka słów o modernizacji komputerów

Rozwój techniki komputerowej to jedno z niewielu zjawisk, które można obserwować niemal gołym okiem. Parametry komponentów i urządzeń, które pojawiają się na rynku każdego kolejnego roku, stają się coraz wyższe i przewyższają urządzenia poprzednie. Rosną również wymagania aplikacji oraz nasze osobiste potrzeby, bo przecież apetyt rośnie w miarę jedzenia. Stąd też konieczność regularnego modernizowania domowego i służbowego komputera, nie tylko instalowania nowych aplikacji, ale też zmian sprzętu. Warto pamiętać, że zmiana urządzeń takich jak procesor lub karta graficzna, to wcale nie trudne zadanie, ale gruntowna modernizacja polegająca na wymianie niemal całego sprzętu, to już nie lada wyzwanie. Jeśli się na tym nie znamy, nie warto próbować samemu. Zlecając rozbudowę komputera serwisowi możemy być przede wszystkim pewni, że wszystko będzie dobrane tak, aby działało ze sobą i nie sprawiało problemów. Jednocześnie dostaniemy gwarancję i znów będziemy mogli korzystać z zupełnie nowego komputera.

Napisano dnia: October 2nd, 2011

Komputer też musi być zadbany

Dom musi być sprzątany, a samochód myty. Dlaczego komputer, mimo iż używamy go na co dzień, jest wiecznie zaśmiecony, a nasz pulpit sprawia raczej wrażenie pudełka, do którego wrzucamy wszystko co jest akurat pod ręką podczas sprzątania? Tymczasem  o komputer też trzeba dbać i to wcale nie dlatego, że wówczas będzie działał szybciej i służył nam dłużej. Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo naszych danych, bo każda awaria sprzętu to nie tylko utrata pieniędzy, ale też ryzyko utraty plików. A przecież nikt z nas nie chciał by stracić kolekcjonowanych od lat zdjęć lub muzyki, zwłaszcza przez tak głupie zachowanie, jak niedbanie o stan wewnętrzny i zewnętrzny komputera. No i właśnie, poza aplikacjami, trzeba pamiętać też o odkurzaniu. Co ciekawe, jeśli postaramy się i posprzątamy obie sfery, możemy być pewni że nasz komputer będzie rzadko zaglądał do serwisu. Niemniej, jeśli zajdzie potrzeba, nie starajmy się za wszelką cenę uniknąć odwiedzin u specjalisty, bo może to uchronić nas przed wieloma problemami.

Firma Dell wprowadza coraz bardziej innowacyjne rozwiązanie, aby ułatwić pracę i użytkowanie sprzętu komputerowego czy Internetu. Przede wszystkim firma skupia się na dokładnym słuchaniu swoich klientów i użytkowników, tak by kompleksowo móc sprostać ich preferencjom i wymaganiom. Projektory multimedialne to bardzo niedoceniane urządzenie, jednak światowej marki firma Dell właśnie im postanowiła poświęcić sporo uwagi. Dla […]

Jak działają bramy rolowane ppoż - sprawdź Kopiowanie bez zgody autora surowo zabronione - teksty chronione prawem.