September « 2011 « Audyt bezpieczeństwa informacji


Archiwum dla September, 2011

Napisano dnia: September 8th, 2011

Kreator stron internetowych

Prawdopodobnie każdy niegdyś miał do czynienia z terminem strona internetowa. By została utworzona potrzebny jest właściwy kreator stron internetowych. Jest to aplikacja stworzona po to, by w prędki i dość prosty sposób stworzyć pierwszą stronę internetową. Zainstalowanie kreatora pozwala stworzyć ją w parę minut nawet przez jednostki nie zapoznane z językiem html nowszym jego odpowiednikiem xhtml.

W większości przypadków ma on funkcję ukazywania zrealizowanych prac przy pomocy funkcji wyświg, a mianowicie umożliwiającej bezpośredni podgląd zrealizowanych zadań podczas tworzenia strony. Jest to najbardziej pomocne dla osób początkujących, które dopiero uczą się funkcji, które oferuje język html. Jednakże możliwości, jakie daje nawet początkującym internautom kreator stron www są dużo wyższe niż mogłoby się wydawać. W ostatnim czasie coraz więcej z nich oferuje opcję znacznie rozszerzoną niż miało to miejsce w przypadku tworzenia kreatorów przeszłości. Wiele z nich posiada obsługę css, a więc kaskadowych arkuszy stylów. Dzięki nim powstała strona internetowa będzie jeszcze mocniej przyjazna użytkownikom internetu, da możliwość także właściwe wglądu do całości jej elementów w różnorodnych przeglądarkach internetowych. Jak widać z powyższego tekstu kreator stron jest narzędziem pomocnym zarówno dla początkujących jak i fachowców.

Oczywiście tego rodzaju funkcje bardzo usprawniają wykonywanie stron internetowych dla nowicjuszy. Lecz także wielokrotnie się zdarza iż na bazie przygotowanych szablonów nawet fachowe firmy wykonują strony internetowe. Jest to o tyle korzystne rozwiązanie, że pozwala to na wykonanie strony internetowej zdecydowanie taniej jak w tradycyjny sposób od początku do końca całość programować od nowa. Jeśli już poszukujemy kreatora stron internetowych to należy się się zastanowić także nad wyszukaniem takiego, w którym zarządzać będziemy mogli z wykorzystaniem CMS. Jest to bardzo duże ułatwienie podczas wprowadzania tekstu.

Napisano dnia: September 2nd, 2011

Jak odwirusować komputer?

Fakt, że oddajemy samochód na okresowy przegląd techniczny, nie dziwi nikogo. Nie zastanawiało Cię nigdy dlaczego nie robimy tak z komputerami? Przecież jest to urządzenie równie istotne dla każdego z nas, a dla wielu nawet jeszcze bardziej. Komputer, w przeciwieństwie do jakiegokolwiek urządzenia domowego, przypomina pudełko do którego wrzucamy wszystko, co mamy pod ręką, ale nigdy nic z niego nie wyjmujemy. Dlatego już po miesiącu dysk wygląda jakby przeżył bombardowanie plikami. Niestety, poza wartościowymi danymi, na naszym komputerze zbierają się również aplikacje szkodliwe, a proces ich usuwania nazywa się błędnie odwirusowywaniem. Chociaż ma to związek z wirusami, w istocie rzadko trafiają one na domowe komputery. Jedno jest pewne, jeśli nie potrafimy zadbać o stan komputera na co dzień, nie będziemy też w stanie go odwirusować. Najlepiej zlećmy to profesjonalnemu serwisowi, który zadba o wnętrze naszego sprzętu i znów przywróci mu użyteczność i przydatność dla nas i rodziny każdego pojedynczego dnia.

Napisano dnia: September 2nd, 2011

Kilka słów na temat kopii bezpieczeństwa

Rozwój technologii miał niebagatelny wpływ na to, jak ważne są w dzisiejszym świecie informacje i dane. Nie da się ukryć, że każdy z nas ma na swoim dysku pliki, którymi nie chciał by dzielić się z internautami, ale wolałby na zawsze zachować dla siebie. Niezależnie od tego, czy są to pliki, zdjęcia czy informacje prywatne, czy też służbowe, powinniśmy nie tylko dbać o to, aby nie zostały wykradzione, ale też pamiętać o konieczności tworzenia kopii zapasowych, dzięki którym uchronimy się przed innymi zagrożeniami. Co prawda, wypadki takie jak awaria dysku twardego zdarzają się bardzo rzadko, ale już nieumyślne usunięcie całego folderu to wcale nie odosobniony przypadek. Dlatego warto robić kopie zapasowe, zwłaszcza że to nic nie kosztuje i zrobi to za nas program. Niemniej, czasem nawet zachowanie wszystkich zaleceń co do bezpieczeństwa nie wystarczy, aby uchronić się przed utratą plików. Na szczęście możemy dziś skorzystać z usług wielu firm, które zajmują się odzyskiwaniem utraconych danych.

Drukarka jest sprzętem komputerowym, który ma na celu przede wszystkim przeniesienie jakiegoś tekstu czy też obrazka na papier. W bardziej skomplikowanych przypadkach można również przenosić dany obiekt czy tekst na folię, a nawet płótno. Drukarka jest bardzo przydatna zarówno w domu jak i w biurze. Zostały stworzone przede wszystkim po to, by odciążyć ręczne pisanie […]

Kopiowanie bez zgody autora surowo zabronione - teksty chronione prawem.