August « 2011 « Audyt bezpieczeństwa informacji


Archiwum dla August, 2011

Napisano dnia: August 27th, 2011

Jak wybrać system operacyjny?

Wybranie najlepszego systemu operacyjnego nie jest wcale takie proste, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim trzeba dokładnie określić swoje potrzeby, bowiem wiadomo że z innych systemów będą korzystały te osoby, które dobrze znają się na komputerach, a z innych takie, które po prostu chcą, aby wszystko zawsze dobrze działało. Dlatego też nikogo nie powinna dziwić ogromna popularność systemów operacyjnych z rodziny Windows. Każdy z nich jest niezwykle funkcjonalny, a jego obsługa jest dziecinnie prosta. Do tej pory najpopularniejszym systemem firmy Microsoft jest Windows XP, który jednak prawdopodobnie ustąpi w niedalekiej przyszłości miejsca temu, który oznaczony jest jako Windows 7. Wadą tych systemów jest niestety wysoka cena, która wynika z kilku różnych czynników.
Jeżeli jednak ktoś może sobie pozwolić na taki wydatek, to na pewno nie będzie żałować, że wybrał wspomniany system. Od czasu do czasu ktoś jednak chce skorzystać z darmowych alternatyw i taka możliwość również istnieje. Najbardziej znane są systemy z serii Linux, które jednak nie są polecane osobom rozpoczynającym dopiero swoją przygodę z komputerami. Ich konfigurowanie jest o wiele bardziej skomplikowane, dlatego też należy się dobrze zastanowić nad tym czy lepiej oszczędzić na systemie czy jednak zapłacić, ale za to uzyskać pewność, że wszystko będzie działać prawidłowo. Zawsze jednak można wypróbować system Linux, bo przecież jest on w pełni darmowy i nawet jeżeli komuś jednak nie będzie odpowiadać, to nie poniesie on w związku z tym żadnych strat.

Napisano dnia: August 15th, 2011

Wybór monitora do gier

Osoby, które lubią od czasu do czasu zagrać w gry komputerowe, muszą pamiętać przede wszystkim o wybraniu odpowiedniego monitora. W przeciwnym razie ich oczy będą się szybciej męczyły, a w dodatku nie będą miały gwarancji, że posiadany przez nich monitor będzie odpowiedni do bardziej zaawansowanych gier. Wszystko związane jest z czasem reakcji i innymi tego typu rzeczami, na które czasami klienci nie zwracają uwagi podczas kupowania nowego sprzętu, a jednak często odgrywają one kluczowe znaczenie. Jeżeli ktoś chce mieć pewność, że dokona dobrego zakupu, powinien zawczasu poszukać w sieci informacji o monitorach i dopiero wtedy zdecydować się na to czy któryś z nich zakupić czy też jednak lepiej będzie się wstrzymać i poszukać jakiejś innej oferty.
Nie ma co zbyt pochopnie wybierać monitora. Jeżeli trafi się na obeznanego sprzedawcę, zawsze można mu wytłumaczyć do czego jest nam potrzebny monitor i tym samym uzyskać od niego profesjonalną pomoc w wyborze urządzenia. Niestety, nie zawsze trafia się na takich ludzi, dlatego to właśnie klienci powinni pamiętać, aby o wszystkim dowiedzieć się samemu. Dzięki temu zwiększają swoje szanse na zadowolenie z zakupów, co przecież powinno być w tym wszystkim najważniejsze. Warto także zastanowić się dobrze nad zakupem w sytuacji, gdy będzie nam potrzebny monitor do oglądania filmów. Jak widać, kupienie najlepszego monitora do komputera, z którego byłoby się zadowolonym bez względu na wykonywane czynności, jest o wiele trudniejsze niż się to wydaje.

Napisano dnia: August 8th, 2011

Nowoczesne gry komputerowe

W kwestii gier komputerowych wiele się ostatnimi czasy zmieniło. Przede wszystkim to, że takie aplikacje już dawno przestały być kojarzone wyłącznie z młodzieżą. Obecnie nawet zdecydowana większość produkcji skierowanych jest do starszych i bardziej wymagających graczy, którzy oczekują od zakupionej przez siebie gry wielu godziny pasjonującej rozgrywki. Jeżeli jej nie dostaną, to będą rozczarowani i więcej nie zdecydują się na podobny zakup. Dlatego właśnie firmy wiele czasu poświęcają na to, by jak najbardziej dopracować swoje produkty.
Gry komputerowe są dzięki temu niezwykle wciągające, posiadają dopracowane fabuły oraz przepiękną grafikę. Często też istnieją różne ograniczenia wiekowe co może oznaczać na przykład to, że dana aplikacja skierowana jest jedynie do starszych graczy. Istnieje także specjalny system oznaczania gier komputerowych o nazwie PEGI, który pozwala sprawdzić przed zakupem czy w danej grze znaleźć można elementy związane z agresją lub innymi rzeczami, które z oczywistych powodów mogłyby być nieodpowiednie dla młodzieży. Dzięki takim rzeczom rodzice mają wgląd w to, czym zajmują się ich dzieci i nie muszą obawiać się, że ich pociechy będą spędzały czas przy nieodpowiednich dla nich rzeczach. Więcej informacji na temat wspomnianego PEGI znaleźć można w sieci, najlepiej jednak skorzystać z oficjalnej strony, gdyż zawiera ona najrzetelniejsze informacje. W wolnej chwili powinni zapoznać się z tym wszyscy rodzice, którzy kupują swoim dzieciom lub sobie gry komputerowe.

Na rynku urządzeń drukujących również co pewnie czas pojawiają się zupełnie innowacyjne rozwiązania. Już od kilku lat znane są jednak drukarki fotograficzne. Jest to świetna propozycja dla osób, które posiadają aparaty cyfrowe i mogą we własnym domu stworzyć małe laboratorium fotograficzne. Tak jak kiedyś ciemnia spełniała funkcję prowadzącą do wywoływania zdjęć, tak dziś każdy może […]

jak zarządzać wordpressem Kopiowanie bez zgody autora surowo zabronione - teksty chronione prawem.