July « 2011 « Audyt bezpieczeństwa informacji


Archiwum dla July, 2011

Napisano dnia: July 30th, 2011

Najlepsze głośniki do komputera

Głośniki zewnętrzne są niezbędnym zakupem, gdyż bez nich nie będzie można w pełni delektować się płynącymi z komputera piosenkami, odgłosami lub po prostu ścieżką z filmów. Warto o tym pamiętać i zamiast decydować się na jakieś półśrodki – takie jak chociażby byle jakie głośniki za kilkanaście złotych – zainwestować w porządny sprzęt. Na pewno będziemy zadowoleni z takiego wydatku nawet po upływie wielu lat, o czym przekonało się już wystarczająco dużo osób. Jeżeli chodzi o firmy produkujące sprzęt audio do komputerów, to ich wybór nie ma wbrew pozorom aż tak dużego znaczenia. Lepiej kierować się przedziałami cenowymi, gdyż znajdujące się w nich głośniki różnych firm będą najprawdopodobniej podobnej jakości. Klient na szczęście nie musi w dzisiejszych czasach kupować głośników w ciemno, bowiem zawsze może poprosić sprzedawcę o zaprezentowanie interesujących go modeli.
Dzięki temu można przekonać się, jak w praktyce działa głośnik, który planujemy zakupić. W wielu przypadkach okazywało się, że głośniki, które wydawały się być dobre i były wyprodukowane przez znane firmy, nie grały tak dobrze jak tańsze modele. Nie jest to jednak żadną regułą, dlatego tak ważne jest, aby za każdym razem wszystko zostało przez klienta sprawdzone. Gdyby jednak ktoś nie był w stanie poradzić sobie z tym, by samemu zakupić sprzęt audio, zawsze można poradzić się sprzedawcy lub chociaż poszukać informacji o głośnikach w sieci. Duża ilość stron o tej tematyce sprawia, że jest to niezwykle proste zadanie.

Napisano dnia: July 19th, 2011

Oprogramowanie dla grafików

Komputery stacjonarne ogromnie ułatwiają prace wszystkim osobom, które pracują jako graficy komputerowi. Będzie to jednak możliwe tylko pod jednym warunkiem – taki użytkownik komputera musi wiedzieć, które aplikacje są na tyle przydatne, że warto w nie zainwestować. Nie można bowiem liczyć na to, że skompletowanie programów nie będzie wiązało się z większymi wydatkami, gdyż jest to niemożliwe. Często też ludzie popełniają jeden podstawowy błąd, a mianowicie chcą zmniejszyć wydatki i dlatego decydują się na korzystanie z pirackich wersji programów graficznych. Tak naprawdę jest to najgorsza rzecz, jaką można zrobić, bowiem w razie jakiejś kontroli – które tak naprawdę nie są w cale rzadkością – użytkownicy oprogramowania pochodzącego z niepewnego źródła będą musieli liczyć się z dużymi karami finansowymi. Istnieje także możliwość, że zostaną zarekwirowane ich komputery, co sprawi, że nawet graficy nie będą mogli skończyć zleceń, nad którymi pracowali od dłuższego czasu.
Przykład ten doskonale pokazuje, że pod żadnym pozorem nie można sobie pozwolić na to, by ryzykować i stosować pirackiego oprogramowania. Czasami jednak zakup oprogramowania dla grafików będzie wymagał poniesienia zbyt dużych kosztów i wówczas pojawi się prawdziwy problem. Można jednak spróbować zakupić oprogramowanie na raty. W podobnej co graficy sytuacji są także wszelkiego rodzaju projektanci, architekci i inne osoby, które muszą mieć dostęp do wydajnych komputerów z porządnym oprogramowaniem. Na szczęście, z raz zakupionego programu można korzystać przez naprawdę długi czas.

Napisano dnia: July 7th, 2011

Jaki komputer kupić?

Zakup komputera jest bardzo emocjonującym przeżyciem, szczególnie jeżeli jest to prezent dla dziecka lub też ktoś planuje wydać swoje długo odkładane oszczędności. Między innymi z tego powodu ważne jest, aby wszystko zostało dokładnie sprawdzone przed zakupem i nikt nie kupował przysłowiowego kota w worku, bo później można być jedynie rozczarowanym i żałować wydanych pieniędzy. Więcej informacji na temat tego, jaki komputer będzie dla nas najlepszy, teoretycznie można otrzymać od pracowników sklepu. Niestety, często okazuje się, że zależy im przede wszystkim na sprzedaniu jak największej liczby komputerów i w ogóle nie przykładają uwagi do rzeczywistych potrzeb i oczekiwań klientów. dlatego właśnie najlepszym rozwiązaniem tego problemu może okazać się samodzielne przejrzenie wielu ofert i wybranie spośród nich takiej, która przypadnie nam do gustu w największym stopniu. Przede wszystkim, klient musi wiedzieć do czego będzie wykorzystywać komputer. Jeżeli dla przykładu chodzi o taki, który będzie wykorzystywany głównie do pracy biurowej, to nie ma sensu za niego przepłacać. Z drugiej strony, nie można oczekiwać, że byle jaki sprzęt będzie nadawał się do bardziej wymagających gier czy też do uruchamiania na nim skomplikowanych aplikacji.

To właśnie takimi kryteriami trzeba się kierować podczas zakupów, a nazwa firmy lub też cena zestawu komputerowego ma drugorzędne znaczenie. Można także poszukać porad na forach internetowych o tematyce związanej ze sprzętem komputerowym, gdzie często zadawane są pytania o najlepszy sprzęt.

Drukarka jest sprzętem komputerowym, który ma na celu przede wszystkim przeniesienie jakiegoś tekstu czy też obrazka na papier. W bardziej skomplikowanych przypadkach można również przenosić dany obiekt czy tekst na folię, a nawet płótno. Drukarka jest bardzo przydatna zarówno w domu jak i w biurze. Zostały stworzone przede wszystkim po to, by odciążyć ręczne pisanie […]

Kopiowanie bez zgody autora surowo zabronione - teksty chronione prawem.