June « 2011 « Audyt bezpieczeństwa informacji


Archiwum dla June, 2011

Napisano dnia: June 27th, 2011

Z jakiego internetu korzystać?

W dzisiejszych czasach dostęp do internetu jest niezbędny, bowiem bez niego trudno byłoby pozostać w kontakcie ze znajomymi, wykonywać codzienną pracę czy chociaż zorganizować sobie czas wolny. Nic zatem dziwnego, że istnieje tak wiele firm oferujących dostęp do internetu. Zanim jednak ktoś skorzysta z ich oferty, powinien odpowiedzieć sobie na jedno pytanie, a mianowicie – czy mu się to opłaca? W końcu nie jest tajemnicą, że niektórzy dostawcy oferują zawyżone ceny, gdyż chcą zarobić jak najwięcej na klientach. W najgorszej sytuacji są te osoby, które mieszkają w miejscach oddalonych od większych miast. W ich przypadku rzadko kiedy można założyć szybki internet za niewielkie pieniądze, jednak można spróbować skorzystać z któregoś z alternatywnych rozwiązań.

Chodzi tu głównie o takie pomysły jak internet mobilny, który staje się coraz bardziej popularny. Jego zaletą jest to, że można korzystać z niego praktycznie wszędzie (jedynym ograniczeniem jest to, czy w danym miejscu wybrany przez nas operator internetu mobilnego posiada zasięg, więc dobrze jest to sprawdzić przed podjęciem decyzji o zakupie). Niestety, takie rozwiązanie nie jest pozbawione wad, a do największych należy to, że internet mobilny czasami chodzi bardzo wolno, szczególnie jeżeli porówna się go z tradycyjnymi rozwiązaniami. Inną wadą takiego internetu jest wysoka cena. Czasami nawet za jeden GB pobranych z sieci danych trzeba zapłacić około dwudziestu złotych, a za taką kwotę w niektórych przypadkach można korzystać z nielimitowanego internetu przez cały miesiąc.

Napisano dnia: June 15th, 2011

Przydatne serwisy internetowe o technologiach

W internecie znaleźć można praktycznie wszystko. Dlatego też wiele osób wręcz rezygnuje z oglądania telewizji lub z kupowania gazet, bowiem dostęp do sieci jest o wiele tańszy, a można dzięki niemu zrobić dużo więcej rzeczy. Trzeba tylko sobie zadać pytanie o to, które strony będą naprawdę dysponowały wartościowymi treściami, aby nikt nie musiał tracić swojego czasu na przeglądanie serwisów, które nie mają niczego do zaoferowania.

Niestety, takich stron jest o wiele więcej, przez co trafienie na ciekawe treści jest czasami wręcz niemożliwe. Korzystanie z wyszukiwarki internetowej częściowo rozwiązuje wspomniany problem. Wystarczy zatem, że chcący uzyskać jakieś informacje internauta wpisze interesujące go zagadnienie i na pewno prędzej czy później uda mu się trafić na ciekawą witrynę. Nie można jednak zapominać o tym, że dostęp do niektórych stron internetowych może być płatny. Chociaż nie jest to jeszcze zbyt popularne rozwiązanie, to zawsze trzeba liczyć się z takimi ewentualnościami. Zawsze jednak internauci mają wybór i często jest on na tyle duży, że nikt nie powinien narzekać na utrudniony dostęp do kilku stron. Można także postarać się podpytać znajomych o to, z których serwisów internetowych korzystają oni na co dzień. Może akurat uda nam się trafić na coś interesującego? Najlepiej przeglądać regularnie także strony poświęcone nowoczesnym technologiom, gdyż jest to o wiele lepszy sposób na to, aby być ze wszystkim na bieżąco niż korzystanie ze zwyczajnych gazet, które zanim wyjdą, będą już czasami nieaktualne.

Napisano dnia: June 4th, 2011

Nieustający rozwój technologii

Nowoczesne technologie nieustannie ulegają rozwojowi, co sprawia, że ludziom żyje się łatwiej. Oczywiście, zawsze znajdą się osoby, które będą z przekonaniem twierdzić, że rozwój nie jest korzystny i powinno się go zatrzymać, jednak nie można na poważnie traktować takich rzeczy. W końcu gdyby nie rozwój technologii, to nieustannie trzeba by tracić więcej czasu na wykonywanie stosunkowo prostych rzeczy. Rozwoju techniki nie da się w żaden sposób zatrzymać, co zresztą potwierdza wielu prawdziwych znawców tematu. Jeżeli ktoś jest zainteresowany tego typu rzeczami, to może w sieci znaleźć wiele różnych stron, na których będzie mógł poczytać o nowych technologiach.

Oczywiście, istnieje także kilka poczytnych magazynów opisujących takie rzeczy, ale po co ktoś miałby wydawać w dzisiejszych czasach pieniądze na gazety, skoro wszystkie ciekawe informacje można całkowicie za darmo znaleźć w sieci? Wystarczy poświęcić odrobinę czasu, a na pewno się nam to uda. Dawniej takie rzeczy w ogóle były niemożliwe, gdyż internet był niezwykle wolny i zanim ktoś znalazł interesującą go informację, to mijało wiele czasu. Nie można zapominać też o tym, że ściągnięcie jakiegokolwiek pliku wiązało się wtedy z ogromnymi wydatkami. W dzisiejszych czasach wydaje się to być nie do pomyślenia, gdyż w większych miastach już za kilkanaście – ewentualnie kilkadziesiąt złotych – można często wykupić na cały miesiąc niezwykle szybki internet, który nie posiada żadnych ograniczeń. Każdy więc ma takie same możliwości, aby poznawać nowe technologie oraz inne, interesujące go informacje.

Drukarka jest właściwie niezbędnym urządzeniem każdego posiadacza sprzętu komputerowego. Na dzień dzisiejszy prawie każdy użytkownik Internetu i posiadacz komputera korzysta w pracy, czy też w domu z drukarki. Tego typu urządzenie jakim jest drukarka bez wątpienia bardzo się przydaje. Istnieje również możliwość zakupienia drukarki z dodatkowymi funkcjami, takimi jak: kopiarka, skaner czy też faks. Drukarki […]

Akcesoria i dyski twarde do rejestratorów - kompletny monitoring CCTV! | pompy | lansujprofil.pl/uninakne-emotikony-na-facebooka.php | pozycjonowanie stron Kopiowanie bez zgody autora surowo zabronione - teksty chronione prawem.