November « 2009 « Audyt bezpieczeństwa informacji


Archiwum dla November, 2009

Napisano dnia: November 28th, 2009

Oferta Dell dla sektora MSP

Światowa firma Dell zajmująca się przede wszystkim produkcją komputerów i akcesoriów komputerowych przygotowała nową ofertę dla małych i średnich przedsiębiorstw, które w swojej działalności korzystają z komputerów oraz innego wyposażenia. Firma Dell dzięki temu wybiegowi stara się zwiększyć swoją popularność właśnie na rynku małych i średnich przedsiębiorstw. Sektor MSP rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego odnotowywane jest coraz większe zainteresowanie firm, które dotychczas opierały swoją podstawową działalność na wielkich koncernach, na których mogły zarabiać spore pieniądze.

Nadrzędnym celem firmy Dell jest wprowadzenie do obiegu wskazówek, które są niezbędne w trakcie podejmowania decyzji w zakresie nowoczesnych rozwiązań i technologii informatycznych. Technologie te mają za zadania przynosić coraz to większe zyski i korzyści dla firm, a także w sposób bardzo indywidualny oferować wsparcie. Specjalnie stworzone i wprowadzone na rynek Notebooki firmy Dell dla sektora MSP wyposażone są w liczne narzędzie, które mają na celu wspomożenie pracy przedsiębiorstwa małego lub też średniego. Do tych narzędzi z pewnością możemy zaliczyć usługę Dell DataSafe Online. To narzędzie wykorzystywane jest przede wszystkim do tworzenia online kopii danych każdego użytkownika. Poza tym pozwala na zapisywanie do 30 GB danych, a także gwarantuję ochronę przed utratą cennych dla firmy danych w wyniki różnych zdarzeń, ze szczególnym zaznaczeniem zdarzeń losowych, uszkodzeń czy tez popularnych kradzieży. Poza tym Dell oferuję Support Centre, czyli wsparcie techniczne za pomocą strony internetowej. Firma wspomaga również sektor MSP poprzez wprowadzenie aplikacji Network Assistant, który może monitorować i naprawiać sieć klienta. Poza tym oferuje szereg narzędzie wspomagających bezpieczeństwo i bardziej sprawną obsługę komputera. Ceny tych wszystkich aplikacji są dostępne dla niemal wszystkich firm, nawet tych, które debiutują w sektorze MSP. Sprzęt komputerowy oraz wsparcie techniczne zapewniają optymalne rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Napisano dnia: November 24th, 2009

Odzyskiwanie danych

Uszkodzenie dysku twardego może się czasami okazać największą tragedią. Utrata danych w niektórych przypadkach może stanowić naprawdę poważny problem. Powodów uszkodzenia naszego dysku twardego może być naprawdę mnóstwo. Czasami może to powodować spore zaskoczenie nawet dla wytrawnego informatyka zajmującego się odzyskiwaniem danych.

Odzyskiwanie danych to skomplikowany proces, którego podejmują się tylko i wyłącznie nieliczni. W tym zawodzie trzeba być przygotowanym niemal na wszystko. Czasami nawet informatycy dziwią się temu co odnajdują na naszych dyskach twardych. Często na twardych dyskach pracownicy trudniący się odzyskiwanie danych odnajdują paznokcie, czy też sierść psa. To jednak nic w porównaniu do pozostawionych gum do żucia, popiołu papierosowego, zdechłych insektów, czy też innych rzeczy, które niewiadomo jak się na takim dysku znalazły. Niestety próba zrozumienia jak te przedmioty znalazły się pod obudową dysków twardych jest bardzo trudna. Dlatego też pracownicy skupiają się tylko i wyłącznie na odzyskiwaniu danych i nie zwracają już uwagi na dziwne rzeczy na dyskach twardych.

Aby nie dopuścić do ostateczności, czy powierzenia firmie naszego dysku w celu odzyskania danych, należy się skutecznie zabezpieczyć przed ich utratą. Najprostszym sposób, dzięki któremu możemy zapobiec utracie cennych dla nas informacji jest ich powielenie na innych nośnikach danych. Ważne pliki warto zapisać na pen drivie lub tez na płycie CD. Rynek informatyczny oferuje tyle możliwości, że możemy przebierać w różnego rodzaju nośnikach danych. Można również ważne pliki przesyłać na pocztę e-mailową. W ten sposób będziemy mieć dostęp do plików niezależnie od miejsca, byleby tylko posiadać podłączenie do sieci. Zapisywanie danych powinno stać się niemalże rytuałem wykonywanym po każdym zapisie istotnych dla nas, czy też dla naszej firmy informacji. Oczywiście oprócz tego, warto od czasu do czasu zajrzeć w głąb komputera i ocenić ogólny stan naszego dysku twardego. Jeśli sami się na tym nie znamy warto raz na pół roku oddać dysk w ręce specjalisty, który zadba o to, by służył nam jeszcze przez długie lata pracy i zabawy.

hdd

Napisano dnia: November 23rd, 2009

Zakup drukarki

Drukarki to obecnie urządzenia, które są na wyposażeniu w niemal każdym domu, a już na pewno w każdym biurze czy też instytucji. Jednak decyzja o wyborze drukarka wcale nie jest taka banalna jak się może wydawać. Przede wszystkim musimy zwracać uwagę na takie sprzęt, który nie przysporzy nam problemów związanych z codzienną eksploatacją. Na jakie czynniki należy na pewno zwrócić uwagę przy zakupie drukarki? Oczywiście jedną z istotniejszych rzeczy jest budżet, jaki możemy przeznaczyć na zakup. Znając dokładną ilość finansów możemy decydować się na konkretny typ drukarki.

Przy zakupie powinniśmy mieć na względzie kilka bardzo ważnych rzeczy, które sprawią, że użytkowanie naszego sprzętu drukującego będzie łatwe i ułatwi nam dodatkowo kontakty z naszymi kontrahentami. Jakie więc cechy powinna posiadać wzorcowa drukarka? Przede wszystkim szybkość wydruku. Czas jest bardzo ważnym czynnikiem, zwłaszcza jeśli drukarka będzie używana w firmach, gdzie praca pod dużą presją czasu to codzienność. Ekspresowe drukowanie to bardzo duża zaleta każdego sprzętu drukującego. Poza tym zwróćmy uwagę na dostępność materiałów eksploatacyjnych, które są dopasowane do naszego modelu drukarki. Najczęściej kupowanymi przez nas rzeczami będą tusze, a także tonery. Jeśli kupimy model drukarki, który ma niestandardowe i trudno dostępne tucze lub tonery, możemy mieć nie lada problem ze zdobycie odpowiedniego wyposażenia do naszej drukarki. Łatwy dostęp do tego typu materiałów może często uratować bardzo nieprzyjemną sytuację w biurze czy też w domu. Przyda się również dostępność do serwisu, który obsługuje dane drukarki. Szybkość reakcji na popsutą drukarkę musi być ekspresowa, tak byśmy nie tracili cennego czasu. Dlatego też profesjonalny zakład serwisowy może dać nam pewność, że w razie problemów nas sprzęt zostanie naprawiony szybko i za przystępną cenę. Warto rozejrzeć się za danym serwisem, na przykład na stronach internetowych. To właściwie najważniejsze cechy, jakie powinna posiadać drukarka. Jeśli udamy się do sklepu właśnie z taką listą minimalnych wymagań, z pewnością sprzedawca pomoże dobrać odpowiedni dla nas sprzęt.

Napisano dnia: November 20th, 2009

Prezent w postaci Splittera

Wiele osób jest niemal uzależnionych od oglądania telewizji. Niestety często przy okazji oglądania telewizji rodzą się niepotrzebne konflikty, kiedy to jedna osoba coś ogląda, natomiast inna chce obejrzeć w tym samym czasie coś zupełnie innego na innym kanale telewizyjnym. I tutaj doskonałym rozwiązaniem będzie właśnie Spliter, który nam to może skutecznie umożliwić. Dlatego właśnie taki prezent może ucieszyć każdego, zarówno mężczyznę jak i kobietę.

Urządzenie nazywane spliterem daje możliwość oglądania telewizji dzięki tunerowi hd. Dzięki temu możemy oglądać kanał na kilku telewizorach niezależnie od kanału podstawowego. Cena takie urządzenia waha się między 150-200 złotych, więc nie jest to duży wydatek, zwłaszcza w połączeniu z możliwościami jakie dają nam jego funkcje. Spliter podłączamy pod tuner hd i dzięki prostej i krótkiej konfiguracji możemy się już cieszyć odbiorem ulubionych programów telewizyjnych na oddzielnym odbiorniku telewizyjnym. Niekiedy może zdarzyć się tak, że nasz tuner hd nie będzie w stanie przesyłać programów ze stacji naziemnych i będą one nadawane jedynie w standardzie hdtv. W takim przypadku najrozsądniejszym rozwiązaniem jest dokupienie urządzenia nazywanego multiswitch. To małe urządzenie pozwala na zespolenie w jeden dwóch sygnałów. Dzięki multiswitchowi możemy odbierać programy telewizyjne zarówno ze stacji naziemnych, a także z naszego dekodera.

Ogólnie rzecz biorąc zakup takiego gadżetu może znacznie ułatwić nam życie, niwelując wszystkie kłótnie o pilota i o to, kto jaki program ma oglądać. Jednak wydanie tych paru złotych może okazać się jedną z najlepszych inwestycji w naszym dotychczasowym życiu. Szczególnie jest to doskonałym rozwiązaniem dla maniaków telewizyjnych, dla których przegapienie ulubionego serialu czy też meczu sportowego jest bardzo nieprzyjemnym doświadczeniem. Jeśli już wciągnęliśmy się w nowe doświadczenie w oglądaniu telewizji, warto rozważyć również zakup konwertera, czyli urządzenia, który pozwala na dużo lepszy obraz sygnału. Dzięki temu jakość jest lepsza, a nasze doznania z oglądania TV jeszcze większe.

splitter

Napisano dnia: November 17th, 2009

Wybieramy uniwersalny notebook

Laptop to urządzenie, które doskonale przydaje się do pracy zarówno w biurze, jak i w domu. Jednak wybór uniwersalnego laptopa wcale nie jest taki prosty. Urządzenie powinno łączyć w sobie wszystkie funkcje, które potrzebujemy, tak by spełniał nasze podstawowe wymagania. Znalezienie optymalnego i idealnego rozwiązania może nie przyjść tak łatwo. Natomiast jeśli już wykonaliśmy ten pierwszy krok i podjęliśmy decyzję o przyszłym zakupie, może być już tylko lepiej.

Istnieje kilka podstawowych czynników, które sprawiają, że laptop jest dobry, czyli że spełnia swoje podstawowe zadanie- pomocy i służenia użytkownikowi komputera. Przede wszystkim powinien posiadać dobry i szybki procesor. Dobry proces to taki, który sprawdzi się w niemal każdej sytuacji, od mało wymagających programów tekstowych czy biurowych, aż po wszelkiego rodzaju rozbudowane programy graficzne czy też encodery które wymaga dużej mocy obliczeniowej. Ważnym aspektem jest także odpowiednia jak na nasze potrzeby pamięć operacyjna. Najlepiej jeśli nasz przyszły laptop będzie posiadał około 3 GB ram, jeśli posiadamy 32- bitowy system oraz w przypadku 64- bitowego system co najmniej 4 GB ram. Jednak im więcej pamięci tym lepiej, dlatego też nie warto oszczędzać na tego typu składniku wyposażenia naszego Notebooka. Ważnym elementem jest także karta graficzna. Jeśli będziemy korzystać z programów graficznych, to dobra karta jest niemal niezbędna to sprawnej i efektywnej pracy na tego typu programach.

Nasz laptop powinien być przede wszystkim wszechstronny w aspekcie mobilności i en ergonomii. Tutaj mogą rodzić się problemy, gdyż mały notebook zapewni nam mobilność, natomiast taki z dużym wyświetlaczem będzie wygodniejszy w obsłudze i w pracy. Idealnym rozwiązaniem jest wybranie więc pośredniej opcji, czyli najlepiej laptop z wyświetlaczem o przekątnej 15,6 cala. Waga takiego notebooka wynosi 3, 4 kg, więc również z mobilnością nie będzie dużego problemu. Zadbajmy również o jakość baterii używanej w laptopach. Musi wytrzymać co najmniej kilka godzin bez zewnętrznego zasilania. To da nam pewność, że laptop nie wyłączy nam się w najmniej odpowiednim momencie.

notebook

Firma Microsoft również wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadza coraz do nowsze rozwiązania do swojej oferty sprzedażowej. I tak ta światowej renomy firmy wprowadza do produkcji zupełnie nową klawiaturę Arc Keybord. Ta klawiatura ma przypominać i wywołać podobne reakcje jak wprowadzone przez firmę Microsoft myszka- Arc Mouse. To jedna rodzina, która ma zdobyć zaufanie i […]

Kopiowanie bez zgody autora surowo zabronione - teksty chronione prawem.